0,00 €

Žiadne produkty v košíku.

Rusko bude čierne. Od pondelka 28.06. po návrate musíte do karantény

Vláda dnes schválila aktualizáciu cestovateľského COVID semaforu. Jedna krajina sa presunula medzi čierne a po návrate z tejto krajiny už musíte do domácej karantény a nie je možné si ju skrátiť RT-PCR testom.

Medzi čierne krajiny sa zaradí Rusko, ktoré sa stane vysoko rizikovou krajinou pre šírenie delta mutácie SARS-CoV-2. Prvý prípad delta mutácia sme zaznamenali už aj na Slovensku.

Po návrate z Ruska bude po 28.06.2021 potrebné ísť do povinnej karantény. Pred tým bolo Rusko červenou krajinou a teda bolo možné karanténu skrátiť, keď ste na 8. deň absolvovali RT-PCR test s negatívnym výsledkom.

zelené krajiny a územia: Andorra, Austrália, Belgicko, Bosna a Hercegovina, Bulharsko, Chorvátsko, Cyprus, Česko, Čínska ľudová republika, Dánsko, Estónsko, Faerské ostrovy, Fínsko, Francúzsko, Grécko, Grónsko, Holandsko, Hong Kong, Írsko, Island, Izrael, Japonsko, Južná Kórea, Lichtenštajnsko, Litva, Lotyšsko, Luxembursko, Macau, Maďarsko, Malta, Monako, Nemecko, Nórsko, Nový Zéland, Poľsko, Rakúsko, Rumunsko, San Maríno, Severné Macedónsko, Singapur, Slovinsko, Svätá stolica (Vatikán), Španielsko, Švajčiarska konfederácia, Švédsko, Taiwan, Taliansko.

červené krajiny a územia: Albánsko, Arménsko, Azerbajdžan, Bielorusko, Čierna hora, Gruzínsko, Jordánsko, Kanada, Kosovo, Kuba, Libanon, Moldavsko, Portoriko, Srbsko, Spojené štáty americké, Tunisko, Turecko, Ukrajina.

čierne krajiny a územia: všetky ostatné krajiny, ktoré nie sú na zelenom a červenom zozname.

Ján
Sledujeme to najdôležitejšie z diania doma aj vo svete, vo svete technológií a tiež vo svete peňazí. SlobodnaEuropa.eu pre slobodu informácií...

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu