0,00 €

Žiadne produkty v košíku.

Od júla príde k zmenám v bratislavskej MHD: Predĺženie trasy 66-ky a lepšie nadväzovanie ostatných liniek

Od 1. júla 2021 predlžuje DPB linku 66, upravuje školské spoje na linke 145 a mení cestovné poriadky autobusových liniek.

Linka 66 doteraz jazdila zo zastávky Trhovisko po Domkársku ul. a späť. Po novom pridáva DPB nové zastávky a predlžuje jej trasu až do lokality novovzniknutého sídliska pri Hraničnej ulici v lokalite Grófska niva. Ide o dočasné riešenie, ktoré bude fungovať do vybudovania novej trolejbusovej trate.

Autobus bude obsluhovať zastávky: Domkárska – Stn. ÚNS – Syslia – Krásna – Mierová – Nevädzová – DK Ružinov – Maximilána Hella – Solivarská – Úrad BSK – Líščie nivy – Trhovisko – Ružová dolina – Mliekarenská – Prievozská – Pažítková (v smere na Domkársku) – Hraničná – Strachanovská – Grófska niva.

Cestujúci môžu na zastávke „Pažítková”, v smere na Domkársku, prestúpiť na trolejbusové linky č. 201, 202 a 212, vďaka ktorým sa dopravia do centra alebo na Hlavnú stanicu. V opačnom smere bude možné prestúpiť na zastávke „Prievozská“.

DPB upravuje školský spoj na linke 145. Ráno a v popoludní bude premávať po okružnej trase: Koliba – Bárdošova – Klenová – Vlárska – Jaskový rad – Bárdošova – Koliba. Na ulici Klenová sa obnovia zastávky „Rozvodná“ a „Klenová“, smerom k Vlárskej ulici. Časy odchodov zo zastávky „Koliba“ ostávajú nezmenené, odchody smerom na Kolibu sa posúvajú o niekoľko minút neskôr.

Nočné linky N91 a N93 zastavia aj na Panónskej ceste, aj na Jasovskej ulici. Linky 32 a 33, premávajúce medzi Dlhými dielmi a Riviérou, lepšie nadviažu na električky č. 4 a 9.

DPB bude meniť aj odchody viacerých autobusových liniek, ktorých spojov sa to týka podnik nespresnil.

ZdrojDPB