0,00 €

Žiadne produkty v košíku.

Microsoft sa vo Windows 11 inšpiroval systémom od Apple. Predstaví ho 24. júna

Windows 10 tu máme už niekoľko rokov. Microsoft dlho tvrdil, že vlastne ani žiadna nová generácia „Okien“ nepríde a desina je poslednou verziu. Nakoniec sa, ale predsa len Microsoft rozhodol predstaviť nový resp. Vynovený operačný systém.

Microsoftu sa úplne nepodarilo ustrážiť vývojársku verziu a tá unikla na internet. Ak máte dosť odvahy môžete si skúsiť novú generáciu Windows 11 aj nainštalovať. Treba však upozorniť, že ide o rannú vývojársku verziu, ktorá nie je stabilná a nie všetko vám teda v novom Windows 11 musí fungovať.

Z prvých uniknutých obrázkov to vyzerá, že sa dizajnéri a vývojári z Redmondu inšpirovali tými z Cupertina. Microsoft to totiž opäť raz skúša z novou ponukou Štart. Naposledy, keď to vo Windows 8 skúsil, tak to dopadlo katastrofou.

A úprimne – ani teraz to nevyzerá práve najlepšie. Menu Štart totiž umiestnili vývojári priamo do stredu dolnej časti obrazovky. Na konci však stále nájdete množstvo stavových ikon a hodiny. Pravda je, že aj macOS má dolný bar, kde si môžete pridať obľúbené programy, lenže pri macOS tento bar nehyzdia hodiny a množstvo zbytočných stavových ikon. Dobrou správou pre užívateľov Windows je, že sa bude dať zapnúť aj „klasický“ Štart.

Inak veľa zmien nečakajte. Stále tu nájdete napríklad mix starých a nových nastavení, keď sa moderné prostredie mieša s tým z Windows XP. Microsoft by mal novú generáciu Windows 11 predstaviť už 24. júna. Otázne je, či bude nová generácia plnohodnotnou náhradou za Windows 10 alebo ide iba o odnož pre vybrané zariadenia. Mnohé prvky totiž Windows 11 prevzali zo zrušených Windows 10X.

Milanhttps://www.slobodnaeuropa.eu/
Sledujeme to najdôležitejšie z diania doma aj vo svete, vo svete technológií a tiež vo svete peňazí. SlobodnaEuropa.eu pre slobodu informácií...

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu