More

  Vražda Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej sa vracia na Špecializovaný trestný súd

  Najvyšší súd dnes rozhodol v prípade odvolania vo veci vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej. Prípad sa vracia na Špecializovaný trestný súd.

  Najvyšší súd zároveň potvrdil 25 ročný trest pre Tomáša Szabóa. Prokuratúra preňho pôvodne žiadala doživotný trest, ale podľa rozhodnutia odvolacie senátu Najvyššieho súdu je 25 ročný trest primeraný.

  Najvyšší súd však vo svojom rozhodnutí poukázal na viaceré pochybenia Špecializovaného trestného súdu, ktorý podľa Najvyššieho súdu nesprávne vyhodnotil niektoré dôkazy a niektoré dôkazy vôbec nepripustil.

  O vine Mariana Kočnera a Aleny Zsuzsovej ako objednávateľov vraždy novinára a jeho snúbenice bude rozhodovať rovnaký senát Špecializovaného trestného súdu. O jeho výmenu v odvolaní žiadal prokurátor, ale Najvyšší súd jeho návrhu nevyhovel.


  Celý rozsudok Najvyššieho súdu v prípade vraždy Jána Kuciaka.

  Senát Najvyššieho súdu, ktorému predsedal sudca Peter Paluda a ďalšími členkami senátu boli sudkyne Dana Wänkeová a Ivetta Macejková, vrátil prípad na Špecializovaný trestný súd. Najvyšší súd zároveň rozhodol, aby Špecializovaný trestný súd vec znovu posúdil.

  Najvyšší súd zároveň v ústnom odôvodnení rozsudku uviedol, že Špecializovaný trestný súd bude musieť znovu posúdiť a riadne odôvodniť vykonané dôkazy. Senátu Najvyššieho súdu sa nepáčilo ako Špecializovaný trestný súd nelogicky hodnotil dôkazy a ako aj to, že niektoré dôkazy nevykonal vôbec. Najvyšší súd vytkol napríklad hodnotenie dôkazov z aplikácie Threema, kde Špecializovaný trestný súd podľa Najvyššieho súdu nebral v úvahu všetky správy. Navyše podľa Najvyššieho súdu pochybil špecializovaný trestný súd aj tom, že nezobral v úvahu výhražné SMSky, ktoré posielal Marian Kočner.

  Rozsudok Špecializovaného trestného súdu zrejme nebude skorej ako za niekoľko mesiacov. Navyše v prípade odsúdenia Mariana Kočnera a Aleny Zsuzsovej sa dá očakávať ich opätovné odvolanie na Najvyšší súd.

  Marek
  Sledujeme to najdôležitejšie z diania doma aj vo svete, vo svete technológií a tiež vo svete peňazí. SlobodnaEuropa.eu pre slobodu informácií...

  ZANECHAŤ ODPOVEĎ

  Zadajte svoj komentár!
  Zadajte svoje meno tu