Viac

  NCZI upozorňuje: O certifikát po druhej dávke nežiadajte hneď

  Národné centrum zdravotníckych informácií upozorňuje, že po očkovaní druhou dávkou nežiadajte hneď o zaslanie certifikátu potvrdzujúceho očkovanie. NCZI upozorňuje, že dáta z vakcinačných centier prichádzajú postupne a navyše nie vždy sú správne.

  „V prípade, že ste boli už na 2. dávke vakcíny, je potrebné vyčkať s požiadaním o vydanie potvrdenia o očkovaní aspoň 24 hodín, kým očkovacie miesta nahrajú dáta do systémov,“

  upozorňuje NCZI na Facebooku.

  Ak ste o certifikát predsa len požiadali hneď po očkovaní môžete dostať potvrdenie s chybnými údajmi. NCZI už dlhšiu dobu upozorňuje, že nie vždy dostáva z jednotlivých vakcinačných centier správne údaje. Chyby potom musia opravovať v spolupráci s vakcinačnými centrami.

  „Pokiaľ sa vo Vašom certifikáte nachádzajú nezrovnalosti, odporúčame, aby ste o vydanie certifikátu požiadali neskôr, najlepšie na druhý deň. Kontrolu a opravu dát z vakcinačných centier robia kolegovia priebežne v spolupráci s vakcinačnými centrami,“

  odporúča NCZI.

  Pre chyby vakcinačných centier a nesprávne údaje upozornilo NCZI, že niektorí ľudia mohli dostať nesprávne pozvánky na očkovanie. NCZI upozornilo, aby všetci čakali na SMS so správnou vakcínou. Na Slovensku sa pri prvej aj druhej dávke používa vždy rovnaká vakcína. Ak ste teda ako prvú dávku dostali napríklad vakcínu od AstraZeneca a pozvánka na druhé očkovanie vám prišla na vakcínou od Pfizeru, ide o chybu a musíte počkať kým vám príde pozvánka na správnu vakcínu.