Viac

  Ministerstvo zdravotníctva povolí očkovanie Sputnikom V aj pre starších ako 60 rokov

  Ministerstvo zdravotníctva v priebehu niekoľkých dní umožní očkovanie neschválenou a neregistrovanou vakcínou Sputnik V aj pre osoby staršie ako 60 rokov.

  Očkovanie neschválenou a neregistrovanou ruskou vakcínou Sputnik V je aktuálne možné pre ľudí vo veku od 18 do 60 rokov. Ministerstvo zdravotníctva dostalo od ruského výrobcu dokumenty, ktoré majú umožniť očkovanie aj starších ľudí.

  „Výrobca vakcíny Sputnik V Gameleya vo štvrtok zaslal nášmu Ministerstvu zdravotníctva oficiálny “Návod na lekárske použitie lieku”, ktorý bol aktualizovaný ešte 18. januára 2021. Po jeho doručení neexistuje žiadna legitímna prekážka, aby sa vakcínou Sputnik V mohli očkovať aj ľudia nad 60 rokov, presne tak ako vo všetkých 60tich krajinách, kde sa Sputnikom očkuje,“

  napísal v príspevku na sociálnej sieti Igor Matovič.

  O očkovanie ruskou neregistrovanou vakcínou Sputnik V je zatiaľ minimálny záujem. Za sedem dní sa prihlásilo len niečo vyše 4 tisíc ľudí. Expremiér Igor Matovič pritom tvrdil, že o očkovanie len touto vakcínou má záujem 500 tisíc ľudí. Záujem ľudí o očkovanie, ale tomu vôbec nezodpovedá.

  „Verím, že zlomyseľní ľudia hnaní primitívnou geopolitickou nenávisťou tentokrát nedostanú priestor na svoje hry a starší ľudia dostanú možnosť sa očkovať vakcínou, ktorou chcú,“

  napísal Matovič v príspevku na Facebooku.

  Koho tým expremiér Matovič myslel už nevysvetlil. Samotný Matovič potvrdil, že sa očkovať Sputnikom V nechystá. Vyhovoril sa na problémoch pri zahraničných cestách, ale ministri majú automatickú výnimku pre zahraničné cesty od Úradu verejného zdravotníctva.