Viac

  EMA rozhodne o Moderne pre deti a dospievajúcich v júli

  Európska lieková agentúra (EMA) dnes na svojej stránke informovala, že začala proces hodnotenia vakcíny od americkej spoločnosti Moderna pre deti a dospievajúcich od 12 do 17 rokov.

  „Výbor pre humánne lieky agentúry EMA (CHMP) uskutoční urýchlené vyhodnotenie údajov predložených v žiadosti vrátane výsledkov rozsiahlej klinickej štúdie, ktorej sa zúčastnili deti a dospievajúci vo veku od 12 do 17 rokov. Táto štúdia bola vykonaná v súlade s pediatrickým výskumným plánom (PIP) pre vakcínu COVID-19 Moderna, ktorý schválil Pediatrický výbor EMA (PDCO),“

  uviedla v stanovisku EMA.

  Moderna už skorej informovala, že v dohľadnej dobe podá žiadosť o podmienečné schválenie vakcíny aj pre deti a dospievajúcich od 12 do 17 rokov. Vakcína od Moderny je zatiaľ schválená na použitie v Európskej únii len pre dospelých od 18 rokov.

  EMA a neskôr aj Európska komisia schválila použitie vakcíny Comirnaty od konzorcia Pfizer a BioNTech rovnako pre deti a dospievajúcich od 12 do 16 rokov. Od včera sa už aj na Slovensku môžu na očkovanie Pfizerom prihlasovať deti a dospievajúci od 12 do 16 rokov.