Viac

  Polícia zmierni kontroly na hraniciach

  Kontroly na hraniciach budú od 8. júna miernejšie, hygienické opatrenia však treba naďalej dôsledne dodržiavať, upozornil na to rezort vnútra.

  Na základe vývoja bezpečnostnej a epidemickej situácie na území Slovenskej republiky a v susedných štátoch polícia zmierňuje náhodné kontroly dodržiavania karanténnych povinností po vstupe na územie Slovenskej republiky cez vnútorné hranice. Napriek tomu treba na hraničných priechodoch rátať s cielenými kontrolami dodržiavania protipandemických opatrení. 

  Polícia od utorka 8. júna 2021 zmierni intenzitu vykonávania preventívno-bezpečnostných kontrol na zamedzenie šírenia ochorenia COVID-19 vyplývajúcich z vyhlášky Úradu verejného zdravotníctva SR po vstupe na územie Slovenskej republiky a cestovného semaforu na vnútorných hraniciach Slovenskej republiky s Maďarskom, Rakúskou republikou, Českou republikou a Poľskou republikou. Rovnako to platí aj na medzinárodných letiskách.

  „Zároveň upozorňujeme, že aj napriek tomu sú osoby povinné dodržiavať platné opatrenia ustanovené vyhláškou ÚVZ SR,“

  upozornil rezort vnútra.

  Slovenská republika taktiež ukončí obmedzenia pri vstupe osôb cez malé cestné priechody a iné turistické cesty z Poľskej republiky a Českej republiky.

  Obmedzenia ostávajú na hraniciach s Maďarskom, keďže maďarská strana oproti predchádzajúcemu obdobiu otvorila iba hraničných priechod Tachty – Cered.