Viac

    Politici prišli o ochrannú ruku Facebooku

    Facebook niekoľko rokov toleroval politikom na sociálnej sieti takmer čokoľvek a to všetko v záujme „verejného blaha“. Facebook totiž tvrdil, že politikom dovoľuje uverejňovať aj klamstvá, aby si názor na politika mohli vytvoriť voliči.

    Odporcovia, ale poukazovali na to, že sa takto Facebook iba zbavuje zodpovednosti, aby nemusel rozhodovať o tom čo je alebo nie je pravda. Prístup sociálnej siete sa konečne mení. Politici prišli o ochrannú ruku Facebooku a budú sa na nich vzťahovať rovnaké pravidlá ako na ostatných užívateľov.

    Prispelo k tomu aj zablokovanie účtu amerického prezidenta Donalda Trumpa. Ten prišiel o prístup k účtu minimálne do januára 2023, keď na sociálnych sieťach podnecoval svojich priaznivcov, aby zobrali útokom budovu Kongresu. Prípad prešetrovala aj dozorná rada Facebooku, ktorá postup administrátorov Facebooku vyhodnotila ako správny. Facebooku však odporúčala práve zrovnoprávnenie politikov s bežnými užívateľmi.

    Zjednotenie pravidiel bude pre politikov znamenať stopku šírenia klamstiev a hoaxov na sociálnych sieťach. Facebook môže ich účet dočasne zablokovať, ale pri opakovanom porušení môžu prísť o účet natrvalo.