Viac

    Na Sputnik V čaká v čakárni len 5.278 ľudí

    Neregistrovanou ruskou vakcínou Sputnik V sa na Slovensku môže očkovať od 1. júna, keď to oznámilo ministerstvo zdravotníctva. Registrácia funguje cez korona.gov.sk a k dnešnému dňu sa zatiaľ na očkovanie touto vakcínou registrovalo len 5.275 ľudí.

    Bývalý premiér Igor Matovič tvrdil, že len touto vakcínou sa chce na Slovensku očkovať 500 tisíc ľudí, ktorí podľa premiéra očkovanie inou vakcínou odmietajú.

    Na Slovensku máme aktuálne 200 tisíc dávok, ktoré však exspirujú do konca júla. Otázne je, či sa vôbec stihnú minúť. Ak by totiž pribúdali záujemcovia o očkovanie touto vakcínou rovnakou rýchlosťou ako počas prvých troch dní, tak bude trvať 58 dní, kým sa ich zaregistruje 100 tisíc.

    Bývalý premiér a súčasný minister financií Igor Matovič pritom zabezpečil až dva milióny dávok neregistrovanej a neschválenej ruskej vakcíny Sputnik V. Bývalý minister zdravotníctva podpísal s Ruskom nevýhodnú zmluvu. Za vakcíny budeme musieť Rusku zaplatiť aj v prípde, keď nakoniec dva milióny dávok neodoberieme.