Viac

  ÚVZ hlásil chybné dáta do ECDC. Stále sme preto červená krajina

  Slovensko aj napriek zlepšujúcej sa epidemiologickej situácii je stále ako červené. Semafor, ktorý vydáva európske ECDC farbu nezmenil pre chybu slovenských hygienikov.

  Úrad verejného zdravotníctva urobil chybu pri posielaní dát do systému Európskeho centra pre kontrolu a prevenciu chorôb (ECDC). Slovensko teda aj napriek zlepšujúcej sa epidemiologickej situácii zostáva pre mnohé krajiny ako riziková červená krajina.

  Hygienici do systému ECDC posielali počty pozitívnych za antigénové a PCR testy, ale celkový počet testov uvádzali len z PCR testov. Slovensko malo teda oveľa vyššiu pozitivitu ako bola realita.

  Aktuálne sa pozitivita PCR testov pohybuje pod tromi percentami, čo je aj odporúčaná hodnota zo strany Európskej komisie. Pre chybu hygienikov sme však niektoré dni vykázali aj viac ako dvojnásobnú pozitivitu ako je odporúčaná výška.

  K prehodnoteniu farby Slovenska (z databázy ECDC vychádzajú aj niektoré krajiny pre určovanie rizika jednotlivých krajín) príde až budúci týždeň. Napríklad susedné Česko už pre Slovákov potvrdilo výnimku na cestu do Česka na 24 hodín.

  Marek
  Sledujeme to najdôležitejšie z diania doma aj vo svete, vo svete technológií a tiež vo svete peňazí. SlobodnaEuropa.eu pre slobodu informácií...

  ZANECHAŤ ODPOVEĎ

  Zadajte svoj komentár!
  Zadajte svoje meno tu