Viac

  V čakárni je len 91 tisíc ľudí. Čoskoro nebude koho očkovať

  Čakáreň na očkovanie sa potupne vyprázdňuje a už čoskoro môžeme mať problém s očkovaním. Nebudú chýbať vakcíny, nebude koho očkovať.

  Slovensko
  391,456
  Potvrdené prípady
  Updated on 24. June 2021 11:24
  Slovensko
  12,502
  Úmrtia
  Updated on 24. June 2021 11:24
  Slovensko
  647
  Aktívne prípady
  Updated on 24. June 2021 11:24
  Slovensko
  378,307
  Vyliečení
  Updated on 24. June 2021 11:24

  V mnohých okresoch je už teraz v čakárni na očkovanie iba niekoľko ľudí alebo maximálne pár stoviek ľudí. Slovensko môže mať teda už o pár dní vážny problém. Tento krát nebude problémom nedostatok vakcín, ale problémom môže byť nedostatok ľudí ochotných sa očkovať.

  Najväčší problém máme najmä v Banskobystrickom, Prešovskom a Košickom kraji, kde aj teraz v čakárni čaká iba niekoľko ľudí na očkovanie. Naopak v niektorých okresoch stále na očkovanie čakajú tisíce ľudí.

  Lepšie čísla však nemá napríklad ani Žilinský kraj, kde čaká najviac ľudí na očkovanie v okrese Žilina a Čadca. V ostatných okresoch Žilinského kraja nie je situácia s čakaním na očkovanie tak zlá.

  V čakárni ešte čaká približne 716 tisíc ľudí na druhú dávku vakcíny. Viac ako 222 tisíc ľudí čaká na druhú dávku vakcíny od AstraZeneca a ďalších 493 tisíc ľudí čaká na očkovanie druhou dávkou mRNA vakcíny (Pfizer/BioNTech a Moderna).

  Ak sa zásadným spôsobom nezmení ochota ľudí očkovať sa bude mať Slovensko vážny problém. Na dosiahnutie kolektívnej imunity budeme potrebovať zaočkovanosť na úrovni až 80% populácie.

  Zvýšiť zaočkovanosť môže najmä dostupnosť vakcín aj pre mladších a deti. Práve ľudí do 30 rokov čaká v čakárni najviac. Problémom pri ďalšej vlne bude málo zaočkovaných seniorov, ktorí majú výrazne vyšší predpoklad ťažkého až fatálneho priebehu ochorenia COVID-19

  Martin
  Sledujeme to najdôležitejšie z diania doma aj vo svete, vo svete technológií a tiež vo svete peňazí. SlobodnaEuropa.eu pre slobodu informácií...

  ZANECHAŤ ODPOVEĎ

  Zadajte svoj komentár!
  Zadajte svoje meno tu