Viac

  Komisia schválila použitie vakcíny od Pfizeru pre deti vo veku od 12 do 15 rokov

  Európska komisia včera schválila použitie vakcíny od konzorcia Pfizer a BioNTech pre deti a dospievajúcich od 12 do 15 rokov.

  Schválenie od Európskej komisie prichádza po tom, ako použitie vakcíny od Pfizeru a BioNTech pre deti a dospievajúcich od 12 do 15 rokov schválil Výbor pre humánne lieky Európskej liekovej agentúry.

  Schválenie vakcíny od Pfizeru prichádza v čase, keď aj na Slovensku stagnuje počet prihlásených v čakárni. Očkovanie detí môže podľa odborníkov výrazne spomaliť šírenie vírusu SARS-CoV-2, keď mnohé deti vírus prenášajú, ale nemajú príznaky.

  O schválenie svojej vakcíny pre deti a dospievajúcich od 12 do 17 rokov plánuje v tomto mesiaci aj Moderna, ktorá to oznámila minulý mesiac.

  „Členské štáty sa teraz môžu rozhodnúť rozšíriť očkovanie aj pre mladých ľudí,“

  uviedla eurokomisárka pre zdravie Stella Kyriakidesová.

  Vakcína od Pfizeru je prvou schválenou vakcínou na použitie v Európskej únii pre deti a dospievajúcich od 12 rokov. Očkovanie by sa malo začať v dohľadnej dobe aj na Slovensku.

  Ján
  Sledujeme to najdôležitejšie z diania doma aj vo svete, vo svete technológií a tiež vo svete peňazí. SlobodnaEuropa.eu pre slobodu informácií...

  ZANECHAŤ ODPOVEĎ

  Zadajte svoj komentár!
  Zadajte svoje meno tu