Viac

  V Británii rýchlo pribúda nových prípadov. Odborníci bijú na poplach

  Odborníci vo Veľkej Británii varujú pred stúpajúcim počtom nových prípadov ochorenia COVID-19. Podľa odborníkov sa začína v Británii masívne šíriť indická mutácia COVID-19.

  Až tri štvrtiny nových prípadov vo Veľkej Británii môžu podľa britských odborníkov predstavovať prípady nákazy novou indickou mutáciou koronavírusu SARS-CoV-2.

  “Je tu exponenciálny rast počtu nových prípadov a najmenej tri štvrtiny z nich sú nový indický variant,”

  uviedol v relácii stanice BBC mikrobiológ a vládny poradca Ravi Gupta.

  Británia pritom patrí medzi najrýchlejšie očkujúce krajiny na svete. Dve tretiny populácie sú zaočkované aspoň prvou dávkou vakcíny a takmer polovica populácie už absolvovala očkovanie aj druhou dávkou vakcíny.

  Odborníci však varujú práve pred nebezpečným „pocitom bezpečia“ po očkovaní. Niektoré štúdie už potvrdili, že vakcíny sú čiastočne účinné proti indickej mutácii. Je však pravdepodobné, že majú zrejme nižšiu účinnosť ako v prípade pôvodného čínskeho vírusu.

  Navyše sa objavujú aj nové nebezpečné mutácie, ktoré môžu spôsobiť ďalšie masívne šírenie ochorenia COVID-19 aj v krajinách, ktoré majú zaočkovanú väčšiu časť populácie.

  Británia môže pre šírenie novej mutácie spomaliť uvoľňovanie opatrení. Navyše problémom môžu byť aj cesty z Veľkej Británie do iných krajín. Britskí odborníci upozorňujú, že v krajine začína tretia vlna pandémie. Práve pre vyšší počet zaočkovaných môže mať pomalší nástup.

  Ján
  Sledujeme to najdôležitejšie z diania doma aj vo svete, vo svete technológií a tiež vo svete peňazí. SlobodnaEuropa.eu pre slobodu informácií...

  ZANECHAŤ ODPOVEĎ

  Zadajte svoj komentár!
  Zadajte svoje meno tu