Viac

  Aj začiatok pracovného týždňa bude chladný. Na horách môže snežiť

  Ani začiatok pracovného týždňa neprinesie zmenu počasia. Aj naďalej bude na Slovensku mimoriadne chladno a počas noci aj dňa môže opäť na horách snežiť.

  Počas nadchádzajúcej noci bude na väčšine územia Slovenska jasno až polooblačno. Lokálne a to najmä na severe a východe môže byť aj viacej oblačnosti. Nad ránom sa môže ojedinele objaviť hmla. Ojedinele a to najmä na východe sa počas noci objaví dážď alebo prehánky. Vo vysokých polohách môže počas noci opäť snežiť.

  Najnižšia teplota sa bude počas noci pohybovať od 5 až do 10°C. Chladnejšie však počas noci bude v údoliach, kde sa bude teplota počas noci pohybovať len do 2°C. V údoliach sa môže výnimočne objaviť prízemný mráz.

  Počas dnešnej noci bude na väčšine územia Slovenska fúkať severozápadný až severný vietor o rýchlosti od 5 až do 20 km/h. V údoliach bude zväčša fúkať len slabý premenlivý vietor.

  Chladný pondelok

  Počas pondelka bude premenlivá a ráno a k večeru prevažne malá oblačnosť. Ráno sa môže ojedinele objaviť hmla. Miestami a to najmä na strednom Slovensku sa počas pondelka objavia prehánky a ojedinele sa môžu počas dňa objaviť aj búrky. V polohách nad 1800 metrov môže aj počas dňa snežiť.

  Aj počas prvého pracovného dňa nového týždňa bude mimoriadne hladno. Najvyššia denná teplota sa bude pohybovať od 16 až do 21°C, Chladnejšie bude v Žilinskom kraji, na Spiši a krajnom severovýchode, kde sa bude teplota väčšinou pohybovať len okolo 14°C. Teplota na horách vo výške 1500 metrov bude len okolo 4°C.

  Počas pondelka bude na väčšine územia Slovenska fúkať prevažne severný vietor o rýchlosti od 10 až do 30 km/h, ktorý v nárazoch môže ojedinele dosiahnuť rýchlosť okolo 45 km/h. Na strednom Slovensku bude miestami fúkať len slabý vietor.

  Martin
  Sledujeme to najdôležitejšie z diania doma aj vo svete, vo svete technológií a tiež vo svete peňazí. SlobodnaEuropa.eu pre slobodu informácií...

  ZANECHAŤ ODPOVEĎ

  Zadajte svoj komentár!
  Zadajte svoje meno tu