Viac

  Konšpirátor Ibrahim Maiga klame na Facebooku o smrti Júliusa Viršíka

  Polícia na Facebooku upozornila na nechutnú a odpornú taktiku Ibrahima Maigu, ktorý sa svojom profile na Facebooku klame o príčinách smrti moderátora Juliusa Viršíka.

  Ďalší konšpirátor sa pustil do šírenia klamstiev o smrti obľúbeného moderátora Júliusa Viršíka. Opäť na to upozornila polícia. Tento krát ide o Ibrahima Maigu. Ten na svojom Facebookovom účte klame o príčinách smrti Viršíka.

  „Na podprahové a primitívne aktivity Ibrahima Maigu na internete sme upozorňovali už viackrát. V honbe za lajkmi a akýmsi falošným pocitom popularity je schopný napísať aj najväčšiu tuposť, len aby mal pocit, že ho ľudia majú radi. Nevadí, že takýmto spôsobom získa uznanie iba od istej časti spoločnosti, ktorá ho ocení za všetko, čo sa bude priečiť tzv. systému a všeobecným pravidlám,“

  upozornila na Facebooku polícia.

  Prvé hoaxy o smrti moderátora sa objavili hneď deň po úmrtí moderátora. Konšpirátori spájali smrť s očkovaním proti COVID-19, ktoré Viršík absolvoval pred takmer dvomi mesiacmi. Včera potom správu z pitvy zverejnilo aj ministerstvo zdravotníctva. Konšpirátori si však pokoj nedali a naďalej klamú o príčinách úmrtia.

  „Pán Viršík bol zaočkovaný prvou dávkou 10. apríla a 26. mája zomrel na zlyhanie srdca. Krátko po medializácii, bez bližších informácií, bolo toto úmrtie na internete v rôznych formách spájané s očkovaním. Takéto správy šírili Marián Kotleba, Marek Čulen alebo užívateľský profil Ján Bielik,“

  uviedlo v statuse ministerstvo zdravotníctva.

  Výsledky pitvy jednoznačne preukázali, že dôvodom smrti nebolo očkovanie vakcínou od AstraZeneca, ktoré Viršík absolvoval 10. apríla. Ani to však konšpirátorom nebráni v tom, aby šírili ďalej na Facebooku klamstvá a využili smrť obľúbeného moderátora na získanie lajkov.

  „V prípade úmrtia pána Júliusa Viršíka bola vykonaná pitva. Závery pitvy preukázali vážne cievne postihnutie srdca z chorobných príčin, dôsledkom ktorých došlo k zlyhaniu srdca. Očkovanie, ktoré absolvoval pred vyše 1,5 mesiacom, nie je možné dávať do súvisu s jeho úmrtím,”

  Michal Palkovič, riaditeľ sekcie súdneho lekárstva a patologickej anatómie Úradu pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou.
  Ján
  Sledujeme to najdôležitejšie z diania doma aj vo svete, vo svete technológií a tiež vo svete peňazí. SlobodnaEuropa.eu pre slobodu informácií...

  ZANECHAŤ ODPOVEĎ

  Zadajte svoj komentár!
  Zadajte svoje meno tu