Viac

  Predpoveď na stredu: Meteorológovia varujú pred prízemným mrazom

  Nadchádzajúca noc a ráno budú na väčšine územia Slovenska poriadne chladné. Meteorológovia na väčšine územia Slovenska varujú pred prízemným mrazom.

  Spočiatku noci bude na väčšine územia Slovenska oblačno až zamračené. Na severe a východe Slovenska sa môžu miestami objaviť aj prehánky alebo dážď. Na hrebeňoch Tatier môže opäť snežiť. Postupne bude v priebehu noci od západu jasno až polojasno. Nad ránom sa môže miestami objaviť aj hmla.

  Najnižšia nočná teplota sa bude pohybovať od 0 až do 5°C. Teplejšie bude počas noci v Above a na Zemplíne, kde sa bude teplota pohybovať od 5 až do 10°C. Nad ránom ojedinele môže takmer na celom území Slovenska objaviť prízemný mráz.

  Počas dnešnej noci bude na väčšine územia Slovenska fúkať prevažne slabý a premenlivý vietor. V Košickom kraji a spočiatku noci miestami aj inde bude fúkať severozápadný až severný vietor o rýchlosti do 20 km/h.

  Do 23 stupňov

  Počas zajtrajšieho dňa bude na väčšine územia Slovenska malá a miestami najmä na severe aj prechodne zväčšená oblačnosť. Ráno sa môže miestami objaviť aj hmla.

  Najvyššia denná teplota sa bude zajtra pohybovať od 18 až do 23°C. Chladnejšie bude v Žilinskom kraji a pod Tatrami, kde sa väčšinou bude teplota pohybovať okolo 16°C. Teplota na horách vo výške 1500 metrov bude okolo 7°C.

  Počas zajtrajšieho dňa bude počas dňa fúkať slabý premenlivý a postupne prevažne južný vietor o rýchlosti od 5 až do 25 km/h.

  Výstrahy pred prízemným mrazom

  Na väčšine územia Slovenska bude noc poriadne chladná. Slovenský hydrometeorologický ústav varuje pred prízemnými mrazmi na takmer celom území Slovenska.

  Vo väčšine okresoch Slovenska sa vo výške 5 cm nad povrchom ojedinele očakáva dosiahnutie minimálnej teploty vzduchu od mínus 1 až do mínus 3 °C.

  „Takýto prízemný mráz predstavuje potenciálne nebezpečenstvo pre teplomilné rastliny,“

  varuje vo výstrahe Slovenský hydrometeorologický ústav.
  Slovenský hydrometeorologický ústav varuje pred prízemným mrazom na takmer celom území Slovenska. (zdroj: SHMÚ)

  Výstraha prvého stupňa pred mrazmi platí v nasledujúcich okresoch Slovenska: Malacky, Banská Bystrica, Banská Štiavnica, Brezno, Detva, Krupina, Lučenec, Poltár, Revúca, Rimavská Sobota, Zvolen, Žarnovica, Žiar nad Hronom, Bánovce nad Bebravou, Ilava, Myjava, Nové Mesto nad Váhom, Partizánske, Považská Bystrica, Prievidza, Púchov, Trenčín, Gelnica, Rožňava, Spišská Nová Ves, Topoľčany, Zlaté Moravce, Piešťany, Senica, Skalica, Bardejov, Kežmarok, Levoča, Medzilaborce, Poprad, Prešov, Sabinov, Stará Ľubovňa, Stropkov, Svidník, Bytča, Dolný Kubín, Kysucké Nové Mesto, Liptovský Mikuláš, Martin, Námestovo, Ružomberok, Turčianske Teplice, Tvrdošín, Čadca, Žilina.

  ZdrojSHMÚ
  Marek
  Sledujeme to najdôležitejšie z diania doma aj vo svete, vo svete technológií a tiež vo svete peňazí. SlobodnaEuropa.eu pre slobodu informácií...

  ZANECHAŤ ODPOVEĎ

  Zadajte svoj komentár!
  Zadajte svoje meno tu