Viac

  Moderna požiada o registráciu vakcíny proti COVID-19 pre deti od 12 do 17 rokov

  Americká firma Moderna požiada v júni o schválenie vakcíny pre deti vo veku od 12 do 17 rokov. Vakcína podľa výrobcu preukázala vysokú účinnosť.

  Americká firma Moderna dokončila testy vakcíny proti ochoreniu COVID-19 u detí vo veku od 12 do 17 rokov. Vakcína Moderna je zatiaľ schválená pre dospelých od 18 rokov. Teraz sa výrobca chystá požiadať o povolenie používania vakcíny aj pre deti od 12 do 17 rokov.

  Moderna dokončila klinickú štúdiu, ktorá podľa výrobcu preukázala vysokú účinnosť vakcíny bez vedľajších nežiadúcich účinkov. Vakcínu s označením mRNA-1273 testovala Moderna na 3732 dospievajúcich. Dve tretiny dostali vakcínu a ostatní dostali placebo. Podľa výsledkov, ktoré Moderna publikovala, sa v skupine s vakcínou žiadne z detí nenakazilo. V skupine s placebom to boli štyri deti.

  “Cítime povzbudenie, že vakcína s označením mRNA-1273 je vysoko účinná pri ochrane pred ochorením COVID-19 u dospievajúcich ľudí,”

  uviedol vo vyhlásení generálny riaditeľ Moderny Stéphane Bancel.

  Výrobca zároveň uviedol, že podľa prísnejších kritérií mala vakcína 93% účinnosť po podaní druhej dávky vakcíny. Okrem toho Moderna uviedla, že sa u väčšiny objavili len mierne nežiadúce účinky, ako je napríklad bolesť v mieste vpichu, bolesť hlavy a únava.

  Moderna požiada v priebehu júna o registráciu a schválenie vakcíny u amerického regulačného úradu FDA. Rovnako výrobca požiada o schválenie vakcíny aj Európsku liekovú agentúru. Tá už posudzuje vakcínu od amerického Pfizeru a nemeckej firmy BioNTech. Obe vakcíny by mali v dohľadnej dobe dostať povolenie pre použitie u detí od 12 rokov.

  Ján
  Sledujeme to najdôležitejšie z diania doma aj vo svete, vo svete technológií a tiež vo svete peňazí. SlobodnaEuropa.eu pre slobodu informácií...

  ZANECHAŤ ODPOVEĎ

  Zadajte svoj komentár!
  Zadajte svoje meno tu