Viac

  Tohtoročnú generáciu MacBooku Pro bude poháňať procesor M1X

  Apple tento rok zrejme na jeseň predstaví aj vynovenú generáciu MacBooku. Minulý rok sme sa dočkali len menšieho modelu, tento rok by na rad mal prísť aj väčší model.

  Apple postupne migruje celé portfólio počítačov na vlastné procesory. Pre počítače má cupertinská firma zatiaľ len jeden procesor – Apple M1. Apple na tomto procesore postavil 13 palcový MacBook Air, menší MacBook Pro a nedávno predstavil vynovený iMac. Aj v prípade iMacu ide o menšiu verziu.

  Tento rok by mal Apple predstaviť ešte väčšiu generáciu notebooku MacBook Pro. Tá už bude postavená na procesore od Apple. Mal by ním byť mierne upravený procesor M1X. Zmena nastane len v jednom jadre, ktoré bude oproti pôvodnej verzii M1 pretaktované na vyšší výkon.

  Zmena prinesie aj väčší počet CPU a GPU. K jednému MacBooku by potom malo byť možné pripojiť napríklad viac externých monitorov. Druhú generáciu vlastného procesoru M2 teda tento rok zrejme Apple vôbec nepredstaví.

  Na procesore M1 napríklad Apple postavil aj novú generáciu iPadov, ktorá získala ohromný výkon. Mierne vylepšená generácia procesoru M1X teda môže aj väčšiemu MacBooku Pro priniesť ešte vyšší výkon.

  Najnovšia generácia MacBooku príde ešte s jednou malou kozmetickou zmenou. Podľa portálu 9to5mac.com pod displejom zmizne nápis MacBook Pro. To mnohých fanúšikov Apple nepoteší, keďže nápis MacBook Pro bol aj vyjadrením statusu vzhľadom na jeho cenu. MacBook Pro sa však od MacBooku Air na prvý pohľad výrazne odlišuje a fanúšikovia ho vedia ľahko rozoznať.

  Milanhttps://www.slobodnaeuropa.eu/
  Sledujeme to najdôležitejšie z diania doma aj vo svete, vo svete technológií a tiež vo svete peňazí. SlobodnaEuropa.eu pre slobodu informácií...

  ZANECHAŤ ODPOVEĎ

  Zadajte svoj komentár!
  Zadajte svoje meno tu