Viac

  Predpoveď na utorok: Cez deň potrápia prehánky a dážď

  Noc bude oblačná a objavia sa prehánky aj dážď. Ojedinele sa v noci aj počas dňa môžu objaviť aj búrky. K večeru príde k ochladzovaniu a teplota klesne.

  Počas dnešnej noci bude na väčšine územia Slovenska oblačno až zamračené a na mnohých miestach sa treba pripraviť na dážď, prehánky a ojedinele aj búrky. Ojedinele a to najmä na východe bude aj zmenšená oblačnosť.

  Najnižšia nočná teplota sa bude pohybovať od 9 až do 14°C. Počas noci bude fúkať juhovýchodný až južný vietor o rýchlosti od 10 až do 25 km/h. Na juhozápade bude spočiatku noci fúkať vietor o rýchlosti do 30 km/h a tu v nárazoch môže vietor miestami zosilnieť až na 45 km/h.

  Na západe bude nadránom fúkať severozápadný vietor. Na horách nad pásmom lesa bude počas noci fúkať búrlivý vietor až víchrica. Na hrebeňoch Tatier bude počas noci prechodne až silná víchrica.

  Prehánky a dážď

  Počas zajtrajšieho dňa bude veľká a miestami prechodne aj zmenšená oblačnosť a to najmä na východe. Miestami sa treba aj počas dňa pripraviť na prehánky, dážď a ojedinele aj búrky. Na severe Slovenska budú zrážky výdatnejšie.

  Najvyššia denná teplota sa bude zajtra počas dňa pohybovať od 13 až 19°C,. Teplejšie bude zajtra na juhovýchode Banskobystrického kraja, v Turniansku, Above, na Šariši a Zemplíne, kde sa bude počas dňa teplota pohybovať od 19 až do 25°C. Teplota na horách vo výške 1500 metrov bude okolo 8°C. Popoludní však príde k ochladzovaniu.

  Počas zajtrajšieho dňa bude fúkať južný, na juhozápade a postupne aj inde prevažne západný vietor o rýchlosti od 10 až do 35 km/h, ktorý v nárazoch ojedinele zosilnie až na 55 km/h.

  Milanhttps://www.slobodnaeuropa.eu/
  Sledujeme to najdôležitejšie z diania doma aj vo svete, vo svete technológií a tiež vo svete peňazí. SlobodnaEuropa.eu pre slobodu informácií...

  ZANECHAŤ ODPOVEĎ

  Zadajte svoj komentár!
  Zadajte svoje meno tu