Viac

  CDC upozorňuje na zápal srdcového svalu u zaočkovaných mRNA vakcínou

  Americké Centrum pre kontrolu a prevenciu chorôb upozorňuje na možný výskyt zápalu srdcového svalu po podaní mRNA vakcíny. O ktorú z dvoch mRNA vakcín ide CDC nespresnilo.

  Poradný výbor amerického Centra pre kontrolu a prevenciu chorôb (CDC) upozorňuje na možný súvis medzi zápalom srdcového svalu a podaním vakcíny od spoločností Pfizer/BioNTech alebo Moderna. V správe, ktorú ma CDC k dispozícii od 17. mája sa uvádza len, že ide o mRNA vakcínu, ale nie je uvedený konkrétny výrobca vakcíny. Informáciu priniesla agentúra Reuters.

  Podľa správy poradného výboru CDC sa zápal srdcového svalu objavil hlavne u adolescentov a mladších do 30 rokov. Väčšina prípadov sa objavila u mužov. Koľko prípadov zápalu srdcového svalu sa objavilo po očkovaní mRNA vakcínou poradný výbor CDC nezverejnil.

  Podľa CDC vo väčšine prípadov prejde ochorenie srdcového svalu bez príznakov a najčastejšie sa objavuje do 4 dní od podania mRNA vakcíny. Častejšie sa ochorenie srdcového svalu objavilo po druhej dávke vakcíny.

  Desiatky prípadov ochorenia srdcového svalu sa po podaní mRNA vakcín objavilo aj v Izraeli, kde očkovali vakcínou od konzorcia firiem Pfizer a BioNTech. Izraelské úrady súvis očkovania a výskytu zápalu srdcového svalu vylúčili. Podľa izraelských úradov nešlo o zvýšený výskyt zápalu srdcového svalu oproti bežnému výskytu v populácii.

  Konzorcium firiem Pfizer a BioNTech vo vyjadrení uviedlo, že neustále vyhodnocujú prípadné vedľajšie nežiaduce účinky ich vakcíny.

  Marek
  Sledujeme to najdôležitejšie z diania doma aj vo svete, vo svete technológií a tiež vo svete peňazí. SlobodnaEuropa.eu pre slobodu informácií...

  ZANECHAŤ ODPOVEĎ

  Zadajte svoj komentár!
  Zadajte svoje meno tu