Viac

  Bieloruské úrady donútili pristáť lietadlo, aby zadržali novinára

  Bielorusko donútilo pristáť lietadlo, v ktorom sa nachádzal novinár Raman Pratasevič. Ten v súčasnosti žije v exile a cestoval z Atén do litovského Vilniusu.

  Bielorusko dnes donútili pristáť lietadlo, v ktorom sa nachádzal novinár Raman Pratasevič. Ten v minulosti pôsobil ako šéfredaktorom opozičného kanála Nexta. Bieloruské úrady donútili lietadlo pristáť v hlavnom meste Minsk pre údajnú bombu na jeho palube.

  Raman Pratasevič, ktorý v súčasnosti žije v exile, cestoval z Atén do litovského Vilniusu. Let však nečakane prerušili a lietadlo muselo núdzovo pristáť v Minsku, hlavnom meste Bieloruska. Úrady tvrdili, že na palube lietadla sa má nachádzať výbušné zariadenie.

  Nexta uviedla, že na palube lietadla spoločnosti Ryanair sa po jeho prehľadaní nenašla žiadna bomba. Vedenie opozičného kanálu tiež dodalo, že Pratasevič bol podľa vlastných slov ešte pred nástupom do lietadla sledovaný.

  Líderka opozície Sviatlana Cichanovská, ktoré je tiež v exile, na sociálnej sieti Telegram uviedla, že zadržanému novinárovi hrozí v Bielorusku až trest smrti.

  Ján
  Sledujeme to najdôležitejšie z diania doma aj vo svete, vo svete technológií a tiež vo svete peňazí. SlobodnaEuropa.eu pre slobodu informácií...

  ZANECHAŤ ODPOVEĎ

  Zadajte svoj komentár!
  Zadajte svoje meno tu