Viac

  Utorok: potrápi dážď aj sneh na horách

  Počasie v noci bude na Slovensku bez zmeny, potrápi dážď a na horách môže snežiť. Ani počas dňa to nebude lepšie. Zrážky ubudnú len na západe Slovenska.

  Počas dnešnej noci bude na Slovensku oblačno až zamračené a na viacerých miestach potrápi počas noci dážď. Na strednom a východnom Slovensku môže byť dážď ojedinele aj výdatný.

  Na juhozápade budú zrážky len ojedinelé a nadránom tu môže byť aj čiastočne zmenšená oblačnosť. Postupne od približne 1700 môže aj snežiť.

  Najnižšia nočná teplota sa bude pohybovať od 6 až do 11°C. Chladnejšie však bude ojedinele v údoliach.

  Počas dnešnej noci bude na Slovensku fúkať prevažne severozápadný vietor o rýchlosti od 15 až do 35, ktorý v nárazoch ojedinele dosiahne rýchlosť až 55 km/h a to najmä na juhozápade Slovenska. Na východe bude spočiatku noci fúkať len slabý vietor. Na hrebeňoch hôr bude naopak počas noci fúkať prudký vietor až víchrica.

  Dážď aj sneh

  Počas zajtrajšieho dňa bude na mnohých miestach Slovenska oblačno až zamračené a na viacerých miestach sa treba pripraviť na dážď alebo prehánky. Na západe budú zrážky už len miestami. Od približne 1800 metrov môžu byť zrážky aj snehové.

  Najvyššia denná teplota sa bude zajtra pohybovať od 11 až do 16°C. Teplejšie bude na západe a miestami aj v Banskobystrickom kraji, kde sa budú teploty pohybovať okolo 18°C. Teplota na horách vo výške 1500 metrov bude len okolo 3°C.

  Počas zajtrajšieho dňa bude fúkať prevažne severozápadný vietor o rýchlosti od 15 až do 30 km/h, ktorý na juhozápade prechodne zosilnie až na 40 km/h. Rýchlosť vetra v nárazoch môže ojedinele dosiahnuť rýchlosť 60 km/h. Na hrebeňoch hôr hrozí aj počas dňa prudký vietor až víchrica.

  Ján
  Sledujeme to najdôležitejšie z diania doma aj vo svete, vo svete technológií a tiež vo svete peňazí. SlobodnaEuropa.eu pre slobodu informácií...

  ZANECHAŤ ODPOVEĎ

  Zadajte svoj komentár!
  Zadajte svoje meno tu