Viac

  Facebook má problém: Užívatelia odmietajú špehovanie a klesá aj počet stiahnutí

  Sociálna sieť Facebook má vážny problém. Pre nové nastavenie v iOS nemôže špehovať užívateľov a klesá tiež počet stiahnutí aplikácie Facebooku na Androide aj iOS.

  Najväčšia a najstaršia sociálna sieť Facebook má vážny problém. Lepšie povedané má dva vážne problémy. Prvý rana pre Facebook prišla s novými systémami iOS 14.5 a iPadOS 14.5 pre iHračky od Apple.

  Apple v nových verziách systémov prišiel s funkciou, ktorá zabraňuje špehovania užívateľov. Práve táto funkcia je však pre Facebooku dôležitá. Bez špehovania užívateľov im nedokáže sociálna sieť podsúvať správne reklamy. Posledné dáta ukazujú, že väčšina užívateľov nechala funkciu špehovania vypnutú a nepomohlo ani presvedčovanie užívateľov, že ak si špicľovanie nezapnú budú musieť za Facebook platiť.

  Žiadne špicľovanie = žiadne príjmy

  Facebook kritizoval Apple sa za funkciu blokovania špehovania toho už od jej predstavenia. Logicky sa sociálna sieť obávala, že väčšina ľudí nechá funkciu aktivovanú a Facebooku teda príde o cenné dáta. To sa aj stalo a väčšina užívateľov si skutočne funkciu nechala aktivovanú.

  Užívatelia, ktorí povolili špehovanie na iOS 14.5 v USA.

  Analytická spoločnosť Flurry teraz zverejnila prvé dáta, ktoré ukazujú, že väčšina užívateľov nechala funkciu blokovania špehovania aktivovanú. Napríklad v USA si funkciu povolili len 5% používateľov zo vzorku 2,5 milióna. Trochu lepšie je na tom Facebook na globálnom trhu, kde si funkciu nechalo zapnutých 14% používateľov. Vzorka na globálnom trhu pritom bola 5,3 milióna používateľov.

  Užívatelia, ktorí povolili špehovanie na iOS 14.5

  Pre Facebook to bude citeľná rana. Väčšina príjmov Facebooku pochádza zo servírovania reklamy požívateľom. Facebook mal jednu výhodu – množstvo vlastných dát a ďalšie dáta mal zo špehovania toho, ako svoj iPhone využívate. O tieto dáta teraz Facebook prišiel a nebude teda schopný tak účinne cieliť reklamu. Bez zacielenia reklamy mu citeľne klesnú príjmy z reklamy.

  Facebooku majú plné zuby

  Firmy, ktoré si reklamu na Facebooku platia nebudú bez potrebných dát, ktoré Facebook pri špehovaní zbieral, ochotné za reklamu platiť toľko koľko platili doteraz. Výhodou Facebooku boli práve dáta, keď vedel správne zacieliť reklamu aj pre menšie firmy. Práve menšie firmy tvoria väčšinu zákazníkov Facebooku.

  Lenže sieť si koleduje o oveľa väčší problém. Ďalšie čísla totiž ukazujú, že klesá počet stiahnutí z App Store (iOS) aj Google Play (Android). Dáta za apríl ukazujú výrazný prepad počtu stiahnutí až o 30%.

  Pošty stiahnutí aplikácie Facebook z obchodov Google Play a App Store posledný rok neustále klesajú.

  TikTok

  V máji v roku 2020 si aplikáciu Facebook z obchodov Google Play a App Store stiahlo týždenne 15 miliónov užívateľov. Lenže tento rok v apríli si už Facebook stiahlo len 11 miliónov užívateľov. Je to citeľný pokles počtu stiahnutí a ako ukazuje aj graf, tak tento prepad je dlhodobý.

  Pošty stiahnutí aplikácie Facebook z obchodov Google Play a App Store posledný rok neustále klesajú. Rastie naopak napríklad TikTok a darí sa aj Instagramu.

  Väčší problém má zrejme Facebook na iOS, kde sa prepadol a je až piatou najsťahovanejšou aplikáciou. Na Androide je zatiaľ stále na druhom mieste. V celkových výsledkoch za iOS aj Android predbehol Facebook v počte stiahnutí aj Instagram, ktorý tiež patrí pod krídla Facebooku. Pred Facebook sa dostal aj WhatsApp, ktorý tiež patrí Facebooku. Na oboch platformách však jednoznačne kraľuje sociálna sieť pre mladých TikTok.

  Mnoho užívateľov má jednoducho Facebooku plné zuby a aj jeho agresívnej taktiky, keď užívateľom vnucuje príspevky a rôzne nové funkcie. Mladí užívateľa navyše stále častejšie siahajú po novych sieťach a príkladom môže byť hlavne TikTok. Ten zaznamenal v apríli tohto roka celkovo 52 miliónov stiahnutí z App Store a Google Play.

  Milanhttps://www.slobodnaeuropa.eu/
  Sledujeme to najdôležitejšie z diania doma aj vo svete, vo svete technológií a tiež vo svete peňazí. SlobodnaEuropa.eu pre slobodu informácií...

  ZANECHAŤ ODPOVEĎ

  Zadajte svoj komentár!
  Zadajte svoje meno tu