Viac

  Premiér a minister zdravotníctva sa sestrám poďakovali za ich prácu

  Minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský a premiér Eduard Heger včera poďakovali zdravotným sestrám.

  Premiér Eduard Heger a minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský pri príležitosti Medzinárodného dňa sestier poďakovali sestrám a zdravotníckemu personálu za prácu v čase boja s pandémiou nového koronavírusu. Navštívili Univerzitnú nemocnicu Bratislava v Starom Meste na Mickiewiczovej ulici. 

  Premiér zdôraznil, že práve rezort zdravotníctva je jednou z priorít vlády, odráža sa to aj v programovom vyhlásení a v pláne obnovy. Poznamenal, že slovenské zdravotníctvo nebolo pripravené na nápor pacientov v čase pandémie a zdravotníci museli neraz podávať nadľudský výkon. 

  Premiér spolu s ministrom zdravotníctva sa zhodli, že chcú, aby zdravotníci mali dôstojné podmienky na život. Zabrániť chcú odchodu zdravotníkov do zahraničia. Vytvoriť im chcú dôstojné podmienky na ich prácu.

  “Týmito cestami chceme ísť,” 

  povedal minister zdravotníctva.

  Možnosťou, ako zabrániť deficitu sestier a lekárov, je podľa šéfa rezortu zdravotníctva ich finančná motivácia a motivácia dobrého pracovného prostredia.

  Minister chce pracovať  na tom, aby sa sestrám zvýšili mzdy. Tie by sa mali odvíjať od ich veku a skúseností. Kedy by sa tak malo stať, šéf rezortu neuviedol.

  Riaditeľka UNB Renáta Vandriaková dodala, že celkovo v univerzitnej nemocnici chýba 500 sestier.

  Tlačová správa
  Sledujeme to najdôležitejšie z diania doma aj vo svete, vo svete technológií a tiež vo svete peňazí. SlobodnaEuropa.eu pre slobodu informácií...

  ZANECHAŤ ODPOVEĎ

  Zadajte svoj komentár!
  Zadajte svoje meno tu