Viac

  WHO: Indický variant COVID-19 je zrejme nákazlivejší a odolnejší voči vakcínam

  Svetová zdravotnícka organizácia (WHO) včera informovala, že nový indický variant ochorenia COVID-19 je zrejme nákazlivejší a možno aj odolnejší voči vakcínam.

  Nový zrejme nebezpečnejší variant koronavírusu SARS-CoV-2, ktorý nesie označenie C.1617 sa rýchlo šíri. WHO dnes informovalo, že vírus už zaznamenali v 44 krajinách. Nový variant nesie označenie „indický“, aj keď sa po prvý krát tento variant v Indii neobjavil. V Indii sa však šíri od októbra minulého roka.

  WHO ešte včera informovala, že nový indický variant je zrejme nákazlivejší ako pôvodný čínsky. Navyše je možné, že indický variant je zároveň aj odolnejší voči aktuálne používaným vakcínam. WHO nový indický variant označila za znepokojujúci.

  “Preto sme tento variant na celosvetovej úrovni označili za znepokojujúci,”

  povedala technická riaditeľka WHO pre reakciu na COVID-19 Maria Van Kerkhove.

  WHO má informácie, ktoré potvrdzujú, že indický variant sa ľahšie šíri v populácii. Môže byť teda aj za vysokým počtom nových prípadov v Indii. India sa v posledných dňoch stala epicentrum epidémie a denne pribúda viac ako 300-tisíc nových prípadov a tisíce nových úmrtí.

  Indii poskytli pomoc viaceré krajiny sveta a to najmä zásoby kyslíka, ktoré v krajine začali dochádzať. Vírus sa v Indii začal masívne šíriť po uvoľnení opatrení a veľkých náboženských oslavách. Nemocnice v mnohých štátoch Indie skolabovali pod náporom pacientov. Tisíce mŕtvych spaľovali hromadne, keďže krajina denne hlási aj 4-tisíc nových úmrtí.

  Ján
  Sledujeme to najdôležitejšie z diania doma aj vo svete, vo svete technológií a tiež vo svete peňazí. SlobodnaEuropa.eu pre slobodu informácií...

  ZANECHAŤ ODPOVEĎ

  Zadajte svoj komentár!
  Zadajte svoje meno tu