Viac

  Vláda schválila nový kultúrny COVID automat

  Vláda Slovenskej republiky dnes schválila viaceré úpravy v kultúrnom COVID semafore. Podľa rezortu kultúry sa opatrenia zmiernia.

  Všetky spomínané úpravy sú podľa rezortu kultúry pozitívnymi správami pre kultúrne podujatia a sú krokmi smerom k uvoľňovaniu pravidiel pri ich organizovaní.   

  Zmeny sa týkajú žltej fázy kultúrneho COVID semafora, t.j. I. stupňa ostražitosti, v ktorom sa mení kapacita sedenia v exteriéri z pôvodných 50% na 75% kapacity, pri zachovaní maximálneho počtu 500 účastníkov.

  Zároveň sa ruší vo všetkých fázach podmienka kultúrneho COVID semafora, ktorou je extra nutnosť testovania pre kultúrne podujatia. Po novom sa budú kultúrne podujatia riadiť na základe testovacej stratégie aktuálne schváleného COVID automatu platného v danom okrese, v ktorom sa podujatie uskutočňuje, s ohľadom na rizikovosť podujatia.

  Zmeny sa dotknú tiež kultúrnych podujatí pre deti. Predstavenia určené pre školské skupiny a deti doteraz povolené neboli v červenej a ružovej fáze t.j. v I. stupni varovania a v II. stupni varovania. Po novom sa povoľujú, a to výhradne mimo územia školských a predškolských zariadení pre ustálené skupiny do 25 detí v interiéri a do 50 detí v exteriéri.

  Všetky spomínané zmeny vstúpia do platnosti v okamihu, keď Úrad verejného zdravotníctva SR uverejní novú vyhlášku. Predpokladaný termín je piatok 14. máj.

  Tlačová správa
  Sledujeme to najdôležitejšie z diania doma aj vo svete, vo svete technológií a tiež vo svete peňazí. SlobodnaEuropa.eu pre slobodu informácií...

  ZANECHAŤ ODPOVEĎ

  Zadajte svoj komentár!
  Zadajte svoje meno tu