Viac

  Pfizer a Moderna od 35 rokov. Rezort zdravotníctva posunul hranicu

  Ministerstvo zdravotníctva pred malou chvíľou na Facebooku informovalo, že vakcínou od Pfizeru a Moderny budú očkovať ľudí od 35 rokov.

  Ministerstvo zdravotníctva dnes na Facebooku informovalo, že vakcínou od Pfizeru sa budú môcť očkovať ľudia od 35 rokov. Zmena stratégia prichádza potom ako rezort zdravotníctva včera oznámil, že pozastavuje očkovanie vakcínou AstraZeneca pre prvoočkovancov.

  Naďalej však platí, že termíny očkovania budú po otvorení kapacít prideľované striktne podľa veku a diagnóz. Ak patríte medzi staršie vekové ročníky a stále ste nedostali termín, najpravdepodobnejšie vysvetlenie je, že v okresoch, na ktoré ste sa prihlásili, je pred vami ešte stále dosť veľa starších ľudí.

  Rezorť zdravotníctva upozorňuje, že tempo očkovania však bude v týchto dňoch zrýchľovať vďaka väčším dodávkam vakcín. Dnes rezort zdravotníctva uviedol, že od júna bude už možný aj výber vakcíny.

  Ján
  Sledujeme to najdôležitejšie z diania doma aj vo svete, vo svete technológií a tiež vo svete peňazí. SlobodnaEuropa.eu pre slobodu informácií...

  ZANECHAŤ ODPOVEĎ

  Zadajte svoj komentár!
  Zadajte svoje meno tu