Viac

  Matovič tvrdí, že očkovanie Sputnikom V začne čoskoro

  Expremiér Igor Matovič na Facebooku včera naznačil, že čoskoro sa spustí očkovanie neschválenou a neregistrovanou vakcínou Sputnik V. V príspevku expremiér opäť zavádzal.

  Ministerstvo zdravotníctva zatiaľ o povolení očkovania neregistrovanou a neschválenou vakcínou Sputnik V zo strany Ruska nič nevie. Igor Matovič včera na Facebooku písal, očkovať neschválenou vakcínou Sputnik V začne čoskoro.

  „Po výborných výsledkoch testov v certifikovanom OMCL laboratóriu v Maďarsku a po 3-mesačných všemožných obštrukciách všemocných sa schyľuje v najbližších dňoch k začiatku očkovania Sputnikom V aj na Slovensku,“

  zavádzal Matovič na Facebooku.

  Expremiér opakovane tvrdil, že Rusko požaduje testovanie neschválenej vakcíny Sputnik V certifikovanom OMCL laboratóriu. Dôvodom mali byť vyjadrenie Štátneho ústavu pre kontrolu liečiv (ŠÚKL), Ktorý odmietol vydať odporúčanie na očkovanie. ŠÚKL od Ruska nedostal potrebné podklady na hodnotenie vakcíny.

  “Ministerstvo zdravotníctva v tejto chvíli oficiálnou informáciou nedisponuje a nebola rezortu doručená. Faktom však je, že očkovanie vakcínou Sputnik V na Slovensku po preverení príslušnými odbornými autoritami by bola dobrá správa,”

  uviedla hovorkyňa rezortu zdravotníctva Zuzana Eliášová.

  Po zverejnení zmluvy pritom vyšlo najavo, že zmluva žiadnu podmienku na testovanie vakcíny v certifikovanom OMCL laboratóriu ani neobsahuje. Navyše vakcína Sputnik V rámci testov v Biomedicínskom centre SAV dopadla dobre. ŠÚKL pritom opakovane potvrdil, že problémom je chýbajúca dokumentácie a nie testy vakcíny.

  Navyše na povolenie vakcíny nepotrebuje ministerstvo zdravotníctva žiadne súhlasné stanovisko. Neschválenú vakcínu môže na výnimku povoliť minister zdravotníctva. Sputnik V povolil ešte bývalý minister Marek Krajčí, ktorý však vydal povolenie na iné balenie vakcíny ako to, čo máme na Slovensku.

  „S ruskou stranou som počas víkendu dohodol, že po pretestovaní vakcíny v registrovanom OMCL laboratóriu so začiatkom očkovania súhlasia. Tešte sa, ktorí sa tešiť chcete,“

  napísal Matovič na Facebooku.

  Matovič pre nesúhlasné stanovisko ŠÚKL zorganizoval dvojhodinovú tlačovú konferenciu, na ktorej zo všetkého obvinil šéfku ŠÚKL Zuzanu Baťovú. Nenávistnú tirádu predviedol aj vo vzťahu k prezidentke Zuzane Čaputovej, keď jej odkázal, aby sa o vakcínu Sputnik V nestarala. Neskôr ju zasa obvinil, že sa málo vyjadruje.

  Matovič pre Sputnik V dourážal aj vedcov, ktorých na Facebooku nazval idiotmi. Otázne pritom je, koľko ľudí sa bude chcieť neschválenou a neregistrovanou vakcínou nechať zaočkovať.

  Martin
  Sledujeme to najdôležitejšie z diania doma aj vo svete, vo svete technológií a tiež vo svete peňazí. SlobodnaEuropa.eu pre slobodu informácií...

  ZANECHAŤ ODPOVEĎ

  Zadajte svoj komentár!
  Zadajte svoje meno tu