Viac

  Ministerstvo mení stratégiu: Pfizer a Moderna od 45 rokov

  Ministerstvo zdravotníctva mení očkovaciu stratégiu a pre vekovú skupinu od 45 rokov budú dostupné aj mRNA vakcíny od Pfizer/BioNTech a Moderny.

  Ministerstvo dnes na sociálnej sieti Facebook informovalo, že posúva vekovú hranicu pre očkovanie mRNA vakcínou od konzorcia Pfizer a BioNTech a tiež vakcínou od Moderny. Po novom budú mRNA vakcíny dostupné pre ľudí od 45 rokov.

  Naďalej však platí, že termíny očkovania budú po otvorení kapacít prideľované striktne podľa veku a diagnóz, upozorňuje rezort zdravotníctva. Najprv teda čakáreň pridelí termíny pre ľudí nad 70 rokov. V druhej skupine sú ľudia s ťažkými chronickými ochoreniami a v tretej potom osoby nad 60 rokov. V štvrtej skupine prideľuje čakáreň termíny pre ľudí so stredne ťažkými chronickými ochoreniami.

  V prípade pacientov s ťažkými a stredne ťažkými chronickými ochoreniami robia zoznamy zdravotné poisťovne, ktoré sú zodpovedné aj za aktualizácie týchto zoznamov. Osoby mladšie ako 45 rokov budú naďalej očkovať vakcínou od AstraZeneca.

  „Ak patríte medzi staršie vekové ročníky a stále ste nedostali termín, najpravdepodobnejšie vysvetlenie je, že v okresoch, na ktoré ste sa prihlásili, je pred vami ešte stále dosť veľa starších ľudí. Tempo očkovania však budeme v týchto dňoch zrýchľovať vďaka väčším dodávkam vakcín,“

  uviedol rezort zdravotníctva.

  Čakáreň ľudí s vekom nad 45 rokov automaticky preradí na vakcíny Pfizer a Moderna. Nie je teda potrebné sa opätovne registrovať ani registráciu meniť. Ak ste zatiaľ termín očkovania nedostali odporúča rezort zdravotníctva vybrať viac okresov, kde sa chcete dať zaočkovať.

  Ak ste sa na vakcináciu zatiaľ neprihlásili môžete sa registrovať na stránke korona.gov.sk.  

  Milanhttps://www.slobodnaeuropa.eu/
  Sledujeme to najdôležitejšie z diania doma aj vo svete, vo svete technológií a tiež vo svete peňazí. SlobodnaEuropa.eu pre slobodu informácií...

  ZANECHAŤ ODPOVEĎ

  Zadajte svoj komentár!
  Zadajte svoje meno tu