Viac

  Európska komisia objednala ďalších 1,8 miliardy vakcín Pfizer

  Predsedníčka Európskej komisie Ursula von der Leyenová na sociálnej sieti Twitter informovala o nákupe ďalších 1,8 miliardy vakcíny od Pfizeru.

  Potvrdzujú sa tak predchádzajúce vyjadrenia, že Európska komisia sa v ďalšom období bude spoliehať hlavne na mRNA vakcíny od Pfizeru a Moderny. Oznámený kontrakt má krajinám Európskej únie zabezpečiť priamo 900 miliónov dávok vakcíny Comirnaty od konzorcia firiem Pfizer a nemeckej BioNTech. Kontrakt platí pre roky 2021 až 2023.

  Ďalších 900 miliónov kusov vakcíny môžu členské štáty nakúpiť v rámci dohodnutej opcie. Vakcína Comirnaty od Pfizeru je dvojdávková mRNA vakcína, ktorej sa aj na Slovensku zatiaľ použilo najviac.

  Slovenské ministerstvo zdravotníctva v minulosti nevyužilo opciu na nákup tejto vakcíny a radšej sa ešte pod vedením predchádzajúceho ministra Mareka Krajčího spoľahlo na neschválenú a neregistrovanú vakcínu Sputnik V, ktorou sa na Slovensku ešte stále neočkuje.

  Neskôr sa nad nami krajiny Európskej únie zľutovali a dostali sme mimoriadne objemy vakcíny Comirnaty od Pfizeru. Práve vakcíne Comirnaty Slováci dôverujú najviac.

  Ján
  Sledujeme to najdôležitejšie z diania doma aj vo svete, vo svete technológií a tiež vo svete peňazí. SlobodnaEuropa.eu pre slobodu informácií...

  ZANECHAŤ ODPOVEĎ

  Zadajte svoj komentár!
  Zadajte svoje meno tu