Viac

  V noci prízemné mrazy a cez deň 18 stupňov

  V noci platia výstrahy pred nízkymi teplotami, prízemnými mrazmi a cez deň bude 18 stupňov. Potrápiť môžu prehánky, dážď a na horách sneh.

  Počas dnešnej noci bude na väčšine územia Slovenska oblačno až zamračené. Na západe a postupne aj inde bude jasno až polooblačno.

  Na severe a na východe sa môžu miestami objaviť dážď alebo prehánky a od približne 700 metrov môže snežiť, Inde budú prehánky a dážď len ojedinele. Postupne bude počas noci zrážok ubúdať.

  Najnižšia nočná teplota sa bude pohybovať od 0 až do 5°C. Chladnejšie bude počas noci v dolinách a kotlinách miestami, kde sa budú teploty pohybovať do mínus 3°C. Ojedinele môže byť aj v nížinách prízemný mráz.

  Počas noci bude na väčšine územia Slovenska fúkať prevažne západný vietor od 15 až do 40 km/h, ktorý v nárazoch ojedinele dosiahne rýchlosť okolo 65 km/h. Vietor bude postupne počas noci slabnúť.

  Až 18

  Počas zajtrajšieho dňa bude na väčšine Slovenska malá a miestami prechodne zväčšená oblačnosť. Ojedinele sa aj počas dňa môžu objaviť prehánky a od stredných polôh sneženie.

  Najvyššia denná teplota sa bude pohybovať od 13 až do 18°C. Chladnejšie bude na Kysuciach, Orave, Liptove a Hornom Spiši, kde sa bude teplota pohybovať okolo 11°C. Teplota na horách vo výške 1500 metrov bude okolo 1°C.

  Počas zajtrajšieho dňa bude fúkať slabý premenlivý a miestami západný až severozápadný vietor o rýchlosti od 10 až do 25 km/h.

  Prízemné mrazy

  Slovenský hydrometeorologický ústav vydal na noc a ráno výstrahy pred nízkymi teplotami a tiež výstrahy prvého stupňa pred prízemnými mrazmi. Nízke teploty potrápia hlavne stredné Slovensko a prízemné mrazy aj západ a časť východného Slovenska.

  V okresoch stredného Slovenska sa očakáva miestami dosiahnutie minimálnej teploty vzduchu od 0 až do mínus 3 °C.

  Aj na túto noc platia výstrahy pred nízkymi teplotami a prízemnými mrazmi. (zdroj: SHMÚ)

  Výstraha prvého stupňa pred nízkymi teplotami platí v nasledujúcich okresoch: Banská Bystrica, Brezno, Poltár, Revúca, Rimavská Sobota, Považská Bystrica, Rožňava, Spišská Nová Ves, Kežmarok, Levoča, Poprad, Bytča, Dolný Kubín, Kysucké Nové Mesto, Liptovský Mikuláš, Martin, Námestovo, Ružomberok, Turčianske Teplice, Tvrdošín, Čadca, Žilina.

  V okresoch západného, časti stredného a východného Bratislava sa vo výške 5 cm nad povrchom ojedinele očakáva dosiahnutie minimálnej teploty vzduchu od 0 až do mínus 3 °C.

  Výstraha prvého stupňa pred prízemnými mrazmi platí v nasledujúcich okresoch: Bratislava, Malacky, Pezinok, Senec, Banská Štiavnica, Detva, Krupina, Lučenec, Veľký Krtíš, Zvolen, Žarnovica, Žiar nad Hronom, Bánovce nad Bebravou, Ilava, Myjava, Nové Mesto nad Váhom, Partizánke, Prievidza, Púchov, Trenčín, Gelnica, Košice, Komárno, Levice, Nitra, Nové Zámky, Topoľčany, Zlaté Moravce, Šaľa, Dunajská Streda, Galanta, Hlohovec, Piešťany, Senica, Skalica, Trnava, Bardejov, Prešov, Sabinov, Stará Ľubovňa.

  Marek
  Sledujeme to najdôležitejšie z diania doma aj vo svete, vo svete technológií a tiež vo svete peňazí. SlobodnaEuropa.eu pre slobodu informácií...

  ZANECHAŤ ODPOVEĎ

  Zadajte svoj komentár!
  Zadajte svoje meno tu