Viac

  Matovič ukázal časť pripravovanej reformy. Rodinám pridá a cez DPH zoberie všetkým

  Expremiér a súčasný minister financií Igor Matovič dnes predstavil časť z pripravovanej reformy daní, odvodov a pomoci rodinám. Rodinám síce štát pridá, ale všetkým zoberie cez vyššiu DPH.

  Matovič dnes odmietol zvyšovanie DPH na 25%. Podľa informácií, ktoré dnes zverejnil Denník N, ale rezort financií skutočne plánuje DPH zvýšiť až na 25%. Matovič aj počas tlačovej konferencie zvýšenie DPH úplne nevylúčil. Štát na pripravované zmeny v prídavkoch pre rodičov peniaze nemá a niekde ich musí zobrať.

  Štát teda rodinám síce pridá, na druhú stranu ich však o peniaze oberie cez zvýšenie DPH. Matovič dnes všetky detaily pripravovanej reformy daní, odvodov a pomoci rodinám nepovedal. Naznačil iba možné kontúry ako budú zmeny vyzerať.  Matovič dnes potvrdil, že rodičia s deťmi dostanú od štátu výrazne viac. Príspevok na dieťa by mal byť 100 eur a ďalších 100 potom dostanú rodičia vo forme daňového bonusu. Nepracujúci rodičia dostanú príspevok len 100 eur. Príspevok sa ma po novom vyplácať len do 18 rokov. Dnes príspevok štát vypláca oveľa dlhšie a aj počas štúdia dieťaťa na Vysokej škole.

  “Určite to bude viaczdrojové financovanie. Zároveň počítame s tým, že celkový výsledok bude deficitný. Chceme prispieť niekoľkými sto miliónmi do tejto reformy s tým, že to budeme brať ako podporu dobrej veci, podporu prorodinnej politiky,”

  pohrozil počas tlačovej konferencie Igor Matovič.

  Celkové náklady štátu na reformu nový minister financií Igor Matovič vyčíslil na 2,5 miliardy eur. Štát na tieto zmeny peniaze nemá a to znamená, že náš čaká škrtanie v iných oblastiach. Na scéne je aj zvyšovanie DPH a dani z príjmov. Ani tieto zmeny nemusia na náhradu populistických opatrení ministra financií Igora Matoviča stačiť.

  “Keď budem mať kvôli tomuto odísť z koalície, tak odídem. Ale urobím všetko preto, aby na konci boli víťazmi rodiny. To je môj cieľ, preto som sa bil s holými rukami proti mafii v politike,”

  povedal Matovič.

  Ďalšie detaily k pripravovanej reforme plánuje minister financií Igor Matovič zverejniť o niekoľko týždňov. Dozvieme sa teda snáď aj o pripravovaných škrtoch príjmov pre zamestnancov. Reformu daní a odvodov začal pripravovať ešte predchodca Igora Matoviča a súčasný premiér Eduard Heger.

  Milanhttps://www.slobodnaeuropa.eu/
  Sledujeme to najdôležitejšie z diania doma aj vo svete, vo svete technológií a tiež vo svete peňazí. SlobodnaEuropa.eu pre slobodu informácií...

  ZANECHAŤ ODPOVEĎ

  Zadajte svoj komentár!
  Zadajte svoje meno tu