More

  Parlament vyslovil dôveru staronovej vláde Eduarda Hegera

  Vláda Eduarda Hegera, ktorá je až na dve zmeny totožná s vládou Igora Matoviča, dnes získala v parlamente hladko dôveru.

  Už druhá vláda po sebe nedokázala dovládnuť do konca. Vláda Igora Matoviča skončila po roku vládnutia pre škriepky s pomstychtivým premiérom, ktorý sa považuje stále za hlavného bojovníka s pandémiou.

  Dnes hladko v parlamente získala dôveru staronová vláda pod vedením nového premiéra Eduarda Hegera. Oproti tej predchádzajúcej je v nej minimum zmien – zmena nastala len na stoličke ministra zdravotníctva. Mareka Krajčího na nej vystriedal armádny generál Vladimír Lengvarský.

  Zmena ešte nastala na dvoch stoličkách. Miesta vo vláde si vymenil minister financií Eduard Heger a premiér Igor Matovič. Eduard Heger je predsedom vlády a Igor Matovič sedí na ministerstve financií.

  Nová vláda predložila parlamentu prakticky totožne programové vyhlásenie ako predchádzajúca vláda. Vyškrtli z neho iba niektoré veci, ktoré už predchádzajúca vláda zvládla presadiť.

  Nová vláda v parlamente získala podporu 89 poslancov a proti bolo 55 poslancov. Z vládnej koalície už odišlo niekoľko poslancov, ktorí nesúhlasili so štýlom vládnutia predchádzajúcej vlády Igora Matoviča.

  ZANECHAŤ ODPOVEĎ

  Zadajte svoj komentár!
  Zadajte svoje meno tu