More

  Utorok: V noci mráz a cez deň 22 stupňov

  Počas nadchádzajúcej noci sa ochladí. Vo väčšine okresov hrozí mráz. Počas zajtrajšieho d§a teplota stúpne až na 22 stupňov.

  Počas dnešnej noci bude na väčšine územia Slovenska jasno až polojasno. Spočiatku noci sa môžu pri zväčšenej oblačnosti ojedinele objaviť aj slabé zrážky. Nadránom ojedinele objaví aj hmla alebo nízka oblačnosť.

  Najnižšia nočná teplota sa bude pohybovať od mínus 3 až do plus 2°C. Teplejšie bude na juhozápade, kde sa miestami bude teplota pohybovať okolo 4°C. Nadránom sa miestami môže aj v nížinách objaviť prízemný mráz.

  Počas dnešnej noci bude na väčšine územia Slovensku fúkať prevažne slabý vietor.

  Cez deň 22

  Počas zajtrajšieho dňa bude na väčšine územia Slovenska jasno až polojasno a popoludní bude miestami zväčšená oblačnosť. Zrána sa môže ojedinele objaviť hmla alebo nízka oblačnosť.

  Najvyššia denná teplota sa bude pohybovať od 17 až do 22°C. Zajtra bude chladnejšie na Orave a pod Tatrami, kde sa teplota počas dňa bude pohybovať okolo 15°C. Teplota na horách vo výške 1500 metrov bude okolo 6°C.

  Počas zajtrajšieho dňa bude fúkať prevažne južný vietor o rýchlosti od 15 až do 35 km/h, ktorý v nárazoch ojedinele dosiahne rýchlosť okolo 60 km/h. Na hrebeňoch hôr bude fúkať prudký a postupne až búrlivý vietor.

  Nadchádzajúca noc bude poriadne mrazivá. Teploty na strednom Slovensku klesnú pod nulu a na západe a východe zasa hrozí prízemný mráz. (zdroj: SHMÚ)

  Výstrahy

  Slovenský hydrometeorologický ústav vydal aj výstrahy prvého stupňa pred nízkymi teplotami a tiež pred prízemnými mrazmi. Vo viacerých okresoch Slovenska sa očakáva dosiahnutie minimálnej teploty vzduchu od 0 až do mínus 3 °C.

  Zatiaľ čo stredné Slovensko potrápia nízke teploty, naopak západné a východné Slovensko zasa potrápia prízemné mrazy. Meteorológovia varujú, že mrazy môže poškodiť úrodu.

  „Vzhľadom na pokročilý rozvoj vegetácie v tomto období predstavuje takáto nízka teplota potenciálne nebezpečenstvo pre niektoré poľnohospodárske plodiny alebo ovocné stromy,“

  varujú meteorológovia vo výstrahe.

  ZANECHAŤ ODPOVEĎ

  Zadajte svoj komentár!
  Zadajte svoje meno tu