More

  Strana Za ľudí chce zrušiť zákaz vychádzania aj zhromažďovania

  Najmenšia koaličná strana Za ľudí na Facebooku informovala, že na vládu predloží návrh na zrušenie zákazu vychádzania a tiež zákaz zhromažďovania.

  Najmenšia koaličná strana Za ľudí vyzvala na ukončenie zákazu vychádzania a tiež zákazu zhromažďovania. Podľa vyjadrenia strany Za ľudí už zákaz vychádzania stratil význam, keďže epidemiologická situácia sa na Slovensku zlepšuje. Vláda pritom schválila predĺženie núdzového stavu o 30 dní spolu so zákazom vychádzania.

  „V stredu bude vláda na náš návrh prehodnocovať  pokračovanie núdzového stavu. Vzhľadom na aktuálnu pandemickú situáciu budeme navrhovať, aby sa úplne zrušil zákaz vychádzania a rovnako zákaz zhromažďovania,“

  napísala strana v stanovisku na Facebooku.

  Nebude to znamenať koniec núdzového stanu, ten bude pokračovať ďalej. Pre chýbajúci pandemický zákon totiž nie je možné vyhlásiť hospodársku mobilizáciu bez vyhláseného núdzového stavu. Vládna koalícia na príprave pandemického zákona, ktorý by umožnil hospodársku mobilizáciu bez núdzového stavu stále iba pracuje. Kedy sa nový pandemický zákon o hospodárskej mobilizácii dostane do parlamentu nie je známe.

  „Opatrenia, ktoré sa týkajú hospodárskej mobilizácie je potrebné ponechať v platnosti, keďže na túto mobilizáciu je naviazaná reprofilizácia lôžok,“

  upozorňuje strana Za ľudí.

  Vládna strana naďalej vyzýva na dodržiavanie opatrení ako je nosenie rúšok a respirátorov.

  ZANECHAŤ ODPOVEĎ

  Zadajte svoj komentár!
  Zadajte svoje meno tu