More

  Začiatok pracovného týždňa prinesie ochladenie aj sneh

  Na začiatku pracovného týždňa príde ochladenie a na horách môže aj snežiť. Najmä na severe Slovenska sa výrazne ochladí.

  Počas nadchádzajúcej noci bude prevažne veľká a postupne miestami zmenšená oblačnosť a to najmä na západe. Ojedinele sa môžu objaviť prehánky. Prehánky sa objavia najmä na severe, kde od približne 800 metrov môže snežiť.

  Najnižšia nočná teplota sa bude pohybovať od 4 až do 9°C. Chladnejšie bude v Žilinskom kraji a na Spiši, kde sa bude teplota pohybovať okolo 2°C.

  Počas noci bude fúkať západný až severozápadný a spočiatku na Zemplíne a v Above ešte juhozápadný vietor o rýchlosti od 10 až do 30 km/h, ktorý môže ojedinele v nárazoch dosiahnuť rýchlosť okolo 50 km/h. Na hrebeňoch hôr bude fúkať prudký až búrlivý vietor.

  Chladný začiatok

  Počas zajtrajšieho dňa bude premenlivá a k večeru postupne zmenšená oblačnosť. Miestami sa môžu objaviť prehánky. Spočiatku od 800 metrov a neskôr od cca 1200 metrov môže snežiť. Počas zajtrajšieho dňa bude chladno.

  Najvyššia denná teplota sa bude pohybovať od 12 až do 17°C. Chladnejšie bude v Žilinskom kraji a na hornom Spiši, kde sa bude teplota pohybovať okolo 10°C. Teplota na horách vo výške 1500 metrov bude okolo mínus 1°C.

  Počas zajtrajšieho dňa bude fúkať západný až severozápadný vietor o rýchlosti od 10 až do 30 km/h, ktorý v nárazoch ojedinele dosiahne rýchlosť okolo 55 km/h. Zrána na hrebeňoch hôr bude fúkať prudký až búrlivý vietor.

  ZANECHAŤ ODPOVEĎ

  Zadajte svoj komentár!
  Zadajte svoje meno tu