More

  Po kritike Matoviča stopol Lengvarský očkovanie tínedžerov

  Systém čakárne opäť zlyhal a na očkovanie sa dostalo viac ako 3.500 tínedžerov do 18 rokov. Nebolo dosť záujemcov alebo išlo o chybu?

  Už v piatok vyšlo najavo, že na najbližší víkend dostali termín na očkovanie tisíce tínedžerov vo veku od 16 do 18 rokov. V piatok po obede Lengvarský povedal, že s tým nemá problém a ide o chybu čakárne.

  Lengvarský počas tlačovej konferencie hovoril, že čakáreň mladých ľudí zaradila na prednostné očkovanie, pretože im zle určila vek. Problémom mal byť rok narodenia. V prípade roku narodenia 2000 a vyššom ich čakáreň vyhodnotila akoby sa narodili v roku 1900.

  Lengvarský nakoniec zakročil a termíny pre mladých zrušil. Paradoxne totiž v čakárni čakajú tisíce starších ľudí aj niekoľko týždňov. Mladým, ktorí sú výrazne menej rizikovou skupinou bola vakcína pridelená behom niekoľkých hodín a starší ľudia čakajú na vakcínu aj niekoľko týždňov.

  „Ministerstvo zdravotníctva si uvedomuje možné komplikácie, ktoré týmto rozhodnutím spôsobí tínedžerom. No zároveň týmto krokom chce umožniť čo najrýchlejšie očkovanie tých, ktorí sú ochorením COVID-19 ohrození najviac – seniorom a chronickým pacientom. Ubezpečujeme všetkých záujemcov o očkovanie, ktorí sa prihlásili cez registračný formulár, že sa k svojej vakcíne určite dostanú,“

  povedala k zrušeniu termínov pre mladých Zuzana Eliášová z ministerstva zdravotníctva.

  Prideľovanie termínov mladým kritizoval na Facebooku premiér Igor Matovič. Ten naznačil, že ak ministerstvo termíny nezruší budú padať hlavy.

  „Verím, že Ministerstvo zdravotníctva nepripustí BLAMÁŽ, aby ešte predtým ako budú zaočkovaní starí ľudia a chronicky chorí, ktorí chcú byť zaočkovaní, bol začkovaný čo i len jeden zdravý 16-17 ročný tínedžer Pfizerom či Modernou. Bol by to znak úplného zlyhania zdravého rozumu, ministerstva a malo by patričné a nemilosrdné následky. Píšem radšej verejne, aby neboli zase nejaké trápne výhovorky,“

  uviedol Matovič na Facebooku.

  ZANECHAŤ ODPOVEĎ

  Zadajte svoj komentár!
  Zadajte svoje meno tu