More

  Sputnikom sa tak skoro očkovať nebude. Rusi chcú skontrolovať vlastnú vakcínu

  Neregistrovanou a neschválenou vakcínou Sputnik V sa tak skoro očkovať nebude. Rusi chcú vlastnú vakcínu otestovať a chcú na to mesiac.

  Neregistrovanou a neschválenou vakcínou Sputnik V sa nebude očkovať ani najbližší mesiac. Jej príchod na Slovensku s teatrálnym výstupom vtedajšieho premiéra Igora Matoviča a ministra zdravotníctva Mareka Krajčího vyvolal rozpad vlády.

  Súhlasné stanovisko s očkovaním odmietol dať Štátny ústav pre kontrolu liečiv, ktorý opakovane potvrdil, že ruská strana nedodala viac ako 80% všetkých potrebných dokladov.

  To sputilo hnev skrachovaného premiéra Igora Matoviča, ktorý letel do Ruska a následne dokonca do Maďarska, aby dohodol ďalšie testovanie vakcíny. Rusko totiž žiadalo vrátenie vakcíny, nakoľko sa cítilo ukrivdené zo strany ŠÚKL. Problémom pritom nikdy neboli nevyhovujúce výsledky testov. Problémom boli chýbajúce podklady, ktoré Matovič počas ruskej misie ani nežiadal.

  Teraz prichádza informácia zo strany ministerstva zdravotníctva – Rusko chce otestovať vlastnú vakcínu. Požadujú pritom na to najmenej mesiac a počas tejto doby sa očkovať zatiaľ nebude.

  „Ruská strana si vo štvrtok odvezie 600 dávok vakcín Sputnik na svoju vlastnú kontrolu. Vypýtali si jeden mesiac na to, aby vakcíny skontrolovali vo vlastnej réžii. Definitívne rozhodnutie o očkovaní Sputnikom u nás padne až po ukončení tejto kontroly,“

  uviedlo na Facebooku ministerstvo zdravotníctva.

  ZANECHAŤ ODPOVEĎ

  Zadajte svoj komentár!
  Zadajte svoje meno tu