More

  Ochota zaočkovať sa na Slovensku rastie. Sme tretí v regióne

  Dnes zverejnený prieskum ukazuje, že ochota Slovákov nechať sa zaočkovať sa proti ochoreniu COVID-19 rastie. Oproti októbru stúpla takmer dvojnásobne.

  Ešte pred koncom roka nevyzeralo očkovanie ružovo. Rozbiehalo sa pomaly podľa októbrového prieskumu sa chcelo dať zaočkovať len niečo vyše 36%. Dnešný prieskum Gblobsecu už ukázal priaznivejšie čísla.

  “Potenciál zaočkovania sa na Slovensku patrí k najvyšším z regiónu. Ochota zaočkovať sa určite vzrástla vďaka intenzívnej kampani zo strany štátu, ale aj vďaka významným vedeckým autoritám, ktoré sa k téme pravidelne vyjadrujú a našim mienkotvorným médiám, ktoré im dávajú priestor,“

  povedala spoluautorka výskumu a analytička Globsecu Dominika Hajdu.

  Podľa najnovších výsledkov prieskumu ochota zaočkovať sa proti ochoreniu COVID-19 stúpla takmer na dvojnásobok. Po započítaní už zaočkovaných sa ochota zaočkovať sa zvýšili až na 71%. Ide pritom o tretí najlepší výsledok v rámci regiónu.

  Čísla dokonca ukázali, že na Slovensku je ochota očkovať sa vyššia ako napríklad v susednom Česku, ale naopak nižšie ako v Rakúsku alebo v Maďarsku. Práve tieto dve krajiny nás predbehli.

  Prieskum ukázal na Slovensku ešte jednu anomáliu. Na Slovensku je spomedzi okolitých krajín najvyššia ochota očkovať sa neregistrovanou a neschválenou ruskou vakcínou Sputnik V.

  Väčšina ľudí sa chce dať očkovať západnými vakcínami alebo schválenými vakcíny Európskou liekovou agentúrou. Tých je až 69%, ale až 25% ľudí je ochotných dať sa očkovať aj neschválenou a neregistrovanou vakcínou Sputnik V.  

  ZANECHAŤ ODPOVEĎ

  Zadajte svoj komentár!
  Zadajte svoje meno tu