Viac

  Utorok: V noci bude mrznúť a chladno bude aj počas dňa

  Chladné počasie bude na Slovensku trvať aj počas nadchádzajúcej noci a tiež zajtra. Platia výstrahy pred mrazmi a prízemnými mrazmi.

  Počas nadchádzajúcej noci bude na väčšine územia Slovenska jasno až polojasno. Vo východnej polovici bude miestami až zamračené a ojedinele sa tu môžu objaviť slabé zrážky.

  Najnižšia nočná teplota sa bude pohybovať od mínus 2 až do plus 3°C. Chladnejšie bude v údoliach, kde sa bude teplota miestami pohybovať len okolo mínus 5°C. Aj v nížinách sa môže počas noci objaviť mráz.

  Počas noci bude na väčšine územia súkať prevažne slabý vietor.

  Ďalší chladný deň

  Počas zajtrajšieho dňa bude na väčšine územia Slovenska jasno až polojasno a v západnej polovici bude postupne oblačno. AJ v utorok bude mimoriadne chladno.

  Najvyššia denná teplota sa bude zajtra pohybovať od 12 až do 17°C. Chladnejšie bude na Orave, Liptove a Hornom Spiši, kde sa aj počas dňa bude teplota pohybovať len okolo 10°C. Teplota na horách vo výške 1500 metrov bude okolo 1°C.

  Aj počas zajtrajšieho dňa bude na väčšine územia fúkať slabý a na východe spočiatku severný, na západe postupne juhovýchodný vietor o rýchlosti do 20 km/h.

  Výstrahy pred mrazmi

  Aj na nadchádzajúcu noc vydal Slovenský hydrometeorologický ústav výstrahu prvého stupňa pred mrazmi pre väčšinu územia Slovenska. Na väčšine územia Slovenska sa miestami očakáva dosiahnutie minimálnej teploty vzduchu od mínus 3 až do mínus 7°C.

  Aj túto noc bude mrznúť na väčšine územia Slovenska. Výstrahy pred nízkymi teplotami vydal na dnešnú noc Slovenský hydrometeorologický ústav. (zdroj: SHMÚ)

  Na časti západného Slovenska a tiež východného Slovenska platí tiež výstraha prvého stupňa pred prízemnými mrazmi. Vo viacerých okresoch sa vo výške 5 cm nad povrchom miestami očakáva dosiahnutie minimálnej teploty vzduchu od 0 až do mínus 4 °C.

  Milanhttps://www.slobodnaeuropa.eu/
  Sledujeme to najdôležitejšie z diania doma aj vo svete, vo svete technológií a tiež vo svete peňazí. SlobodnaEuropa.eu pre slobodu informácií...

  ZANECHAŤ ODPOVEĎ

  Zadajte svoj komentár!
  Zadajte svoje meno tu