Viac

  Aký požičaj, taký vráť: Rusko vyhostí troch našich diplomatov

  Premiér Eduard Heger spolu s ministrom obrany a ministrom zahraničných vecí informovali o vyhostení ruských diplomatov. Ruská reakcia prišla rýchlo – troch našich diplomatov vyhostia.

  Slovenský premiér Eduard Heger spolu s ministrom obrany Jaroslavom Naďom a ministrom zahraničných vecí Ivanom Korčokom informovali, že Slovensko sa rozhodlo vyhostiť troch ruských diplomatov v rámci solidarity s Českom.

  Reakcia Ruskej federácie prišla rýchlo. Ruská agentúra TASS informovala, že recipročne vyhostí troch slovenských diplomatov z Moskvy. Informáciu zatiaľ nepotvrdilo ruské ministerstvo zahraničných vecí.

  Hovorkyňa ruského ministerstva zahraničných vecí Marija Zacharovová povedala, že Rusko je krokom Bratislavy sklamané. Ešte tvrdšie sa vyjadril Leonid Sluckij, predseda výboru pre medzinárodné záležitosti Štátnej dumy, dolnej komory ruského parlamentu, ktorý povedal, že slovenské rozhodnutie považuje za provokáciu.

  “Na znak solidarity so schizofrenickými obvineniami Prahy nie je o nič menším nezmyslom. Rusko bude musieť na tieto provokatívne kroky Slovenska zareagovať a som si istý, že rýchlo a adekvátne,” povedal Sluckij krátko po oznámení Hegera.

  Ján
  Sledujeme to najdôležitejšie z diania doma aj vo svete, vo svete technológií a tiež vo svete peňazí. SlobodnaEuropa.eu pre slobodu informácií...

  ZANECHAŤ ODPOVEĎ

  Zadajte svoj komentár!
  Zadajte svoje meno tu