More

  Prvých päť okresov môže od pondelka otvoriť všetky školy

  Prvých päť okresov na Slovensku bude môcť v pondelok 26. apríla otvoriť všetky základné aj stredné školy a pre všetkých žiakov. Oznámil to dnes minister školstva.

  Nitra, Nové Zámky, Sobrance, Topoľčany a Zlaté Moravce – v týchto piatich okresoch sa môžu od pondelka vrátiť do lavíc všetci žiaci základných aj stredných škôl.

  Priaznivý vývoj epidemiologickej situácie, zaočkovanosť učiteľov a pravidlá prevádzky škôl umožňujú vláde a ministerstvu školstva splniť sľub a od 26. apríla prejsť do ďalšej fázy otvárania škôl.

  Rezort však upozorňuje, že naďalej je namieste opatrnosť a vyzýva žiakov aj rodičov na dodržiavanie prijatých bezpečnostných opatrení.

  Ďalšia etapa uvoľňovania opatrení. Znamená to, že školy a školské zariadenia budú môcť otvoriť triedy deťom a žiakom na základe priaznivej epidemiologickej situácie vo svojom okrese. Spolužiakov a učiteľov tak stretnú ďalšie tisícky detí a žiakov na Slovensku, ktoré doposiaľ pandémia ochorenia COVID-19 obmedzila na dištančné vzdelávanie.

  „Aktuálne čísla sú veľmi dobré, chcel by som preto poprosiť všetkých, školy, učiteľov, nepedagogických a odborných zamestnancov škôl, rodičov aj žiakov, aby boli čo najzodpovednejší a dodržiavali jednotlivé opatrenia. Čím zodpovednejší všetci budeme, tým skôr bude možné vrátiť do škôl všetkých žiakov a tým skôr bude možné udržať školy otvorené,“ 

  upozornil minister školstva Branislav Gröhling.

  ZANECHAŤ ODPOVEĎ

  Zadajte svoj komentár!
  Zadajte svoje meno tu