More

  Johnson & Johnson obnoví dodávky vakcín do EÚ

  Americká spoločnosť Johnson & Johnson obnoví dodávky vakcín do Európskej únie proti ochoreniu COVID-19 po stanovisku Európskej liekovej agentúry.

  Firma Johnson & Johnson pozastavila dodávky jej vakcíny proti ochoreniu COVID-19 do Európskej únie. Dôvodom, podobne ako pri konkurenčnej AstraZenece, bol výskyt krvných zrazením po podaní vakcíny.

  V utorok, ale firma Johnson & Johnson oznámila, že obnoví dodávky vakcíny krajinám Európskej únie. Stalo sa tak po tom, ako Európska lieková agentúra uviedla, že výhody vakcíny stále prevažujú nad prípadnými rizikami tvorby krvných zrazenín.

  Výbor pre hodnotenie rizík liekov Európskej liekovej agentúry (EMA) včera potvrdil, že aj pri vakcíne od Johnson & Johnson hrozí zriedkavá možnosť tvorby krvných zrazenín. Odborníci sa zhodli, že výhody vakcíny výrazne prevažujú prípadné riziká. Krvné zrazeniny sa objavili pri pacientoch v USA, kde sa vakcínou už očkuje. Americké úrady po oznámení pozastavili očkovanie. Americké CDC bude o osude vakcíny rozhodovať tento piatok.

  Výrobca informoval, že do príbalového letáka doplní aj informáciu o tvorbe krvných zrazením a tiež informácie o spôsobe liečby. Dnes zároveň susedné Česko oznámil, že s vakcínou začína očkovať.

  ZANECHAŤ ODPOVEĎ

  Zadajte svoj komentár!
  Zadajte svoje meno tu