More

  V najbližších dňoch zaočkujú prvých učiteľov druhou dávkou

  Očkovanie učiteľov bude pokračovať počas najbližších dní. Pedagógovia, ktorí dostali prvú dávku vakcíny od spoločnosti AstraZeneca, dostanú v týchto dňoch termín na druhé očkovanie.

  Všetci učitelia, ktorí majú dostať v nasledujúcich týždňoch druhú dávku vakcíny, sú už preradení do čakárne do veľkokapacitných centier. Tí, ktorí majú byť očkovaní najbližší víkend, dostanú tento týždeň SMS správou a emailom informáciu o pridelení termínu a miesta očkovania. V najbližších dňoch bude druhou dávkou očkovaných približne 16-tisíc učiteľov. Pedagógom bude pridelený termín v očkovacích centrách v rovnakých mestách, prípadne v najbližšom otvorenom veľkokapacitnom očkovacom centre.

  V prvej fáze očkovania bolo prednostne zaočkovaných 50.700 učiteľov a ďalšie tisícky odborných a nepedagogických zamestnancov.

  Od pondelka 26. apríla 2021 sa fungovanie škôl prepína do režimu podľa pravidiel COVID automatu Ministerstva zdravotníctva SR. Účasť na vyučovaní a podmienky výchovy a vzdelávania budú určené podľa toho, aká priaznivá epidemiologická situácia je v danom okrese. Na mnohých miestach krajiny tak bude možný návrat do škôl aj pre žiakov druhého stupňa základných škôl a stredoškolákov.

  ZANECHAŤ ODPOVEĎ

  Zadajte svoj komentár!
  Zadajte svoje meno tu