Viac

  OĽaNO stále padá, SaS je druhá

  Agentúra AKO dnes zverejnila výsledky predvolebného prieskumu za mesiac apríl. Najsilnejšia vládna strana OĽaNO opäť stratila, extrémisti sa do parlamentu už nedostanú.

  Agentúra AKO dnes zverejnila výsledky predvolebného prieskumu, ktorý ukazuje ďalší prepad preferencií najsilnejšej vládnej strany OĽaNO.

  Podľa predvolebného prieskumu by najviac hlasov získala mimoparlamentná strana HLAS-SD Petra Pellegriniho, ktorú by volilo takmer 24% opýtaných. Na druhom mieste s takmer 14% hlasov by skončila strana SaS.

  Až na treťom mieste skončila najsilnejšia vládna strana OĽaNO, ktorý by získala len 10% hlasov. Na štvrtom mieste skončila strana Smer-SD, ktorá by získala 9,2% hlasov.

  Do parlamentu by sa dostali ešte strany Progresívne Slovensko (8,3%) a Sme rodina (7,4 percenta). Do parlamentu by sa naopak nedostali dve strany, ktoré sú teraz v parlamente – Za ľudí a ĽSNS. Extrémisti by ostali pred bránami parlamentu úplne. Do parlamentu by sa nedostala ani nová strana Republika.

  Martin
  Sledujeme to najdôležitejšie z diania doma aj vo svete, vo svete technológií a tiež vo svete peňazí. SlobodnaEuropa.eu pre slobodu informácií...

  ZANECHAŤ ODPOVEĎ

  Zadajte svoj komentár!
  Zadajte svoje meno tu