More

  Matovič klamal. Zmluva o nákupe Sputnika V neobsahuje podmienku testovania v OMCL laboratóriu

  Expremiér a súčasný minister financií klamal, keď tvrdil, že zmluva o nákupe ruskej vakcíny Sputnik V obsahuje podmienku jej testovania v OMCL laboratóriu. Uviedla to dnes prezidentka SR Zuzana Čaputová.

  Prezidentka SR Zuzana Čaputová dnes uviedla, že zmluva uzatvorená medzi Slovenskom a Ruskou federáciou o dodávke neregistrovanej vakcíny Sputnik V neobsahuje podmienku testovania v certifikovanom OMCL laboratóriu.

  Skrachovaný premiér, ktorého vláda nevydržala ani rok opäť klamal a zavádzal. Niekoľko dní tvrdil, že chybu urobil Štátny ústav pre kontrolu liečiv, ktorý zadal testovanie neregistrovanej ruskej vakcíny Sputnik V Biomedicínskemu centru Slovenskej akadémie vied. Pritom požiadavku na otestovanie v tomto laboratóriu podpísal bývalý minister zdravotníctva Marek Krajčí.

  Prezidentka zároveň uviedla, že je potrebné predmetnú zmluvu zverejniť. Povedala to po jej preštudovaní. Zmluvu si prezidentka vyžiadala tento týždeň potom, ako minister financií vycestoval do Moskvy a neskôr aj do Maďarska, kde dohodol otestovanie vakcíny Sputnik V v certifikovanom OMCL laboratóriu. Matovič totiž niekoľko dní tvrdí, že práve otestovanie vakcíny Biomedicínskymi centrom SAV bolo dôvodom pre zrušenie zmluvy z ruskej strany.

  „Verejnosť bola informovaná, že dôvodom, pre ktorý ruská strana vzniesla takúto požiadavku, malo byť to, že Štátny ústav na kontrolu liečiv dal testovať vakcínu Sputnik V laboratóriu, ktoré nemá OMCL certifikáciu. Na základe oboch preštudovaných dokumentov konštatujem, že toto tvrdenie nie je pravdivé a teda dôvodom požiadavky na vrátenie bola iná skutočnosť,“

  povedala Zuzana Čaputová.

  ZANECHAŤ ODPOVEĎ

  Zadajte svoj komentár!
  Zadajte svoje meno tu