More

  Sony predstavilo top model Xperiu 1 III a zmenšenú Xperiu 5 III

  Nový rad Sony Xperia 1 III a Xperia 5 III so špeciálnymi fotografickými funkciami predstavuje prvý variabilný teleobjektív pre smartphony na svete v kombinácii so snímačom Dual-PD a 4K HDR OLED displejom s obnovovacou frekvenciou 120 Hz

  Spoločnosť Sony dnes predstavuje dva nové prírastky do radu vlajkových lodí radu Xperia 1 a 5 – modely Xperia 1 III a Xperia 5 III. Obe zariadenia prinášajú bohatú ponuku funkcií, či už sa jedná o fotografov, audiofilov, milovníkov filmov, hráča alebo kameramanov.

  • Prvý smartphone na svete s variabilným teleobjektívom v kombinácii s duálnym snímačom PD,
  • Automatické ostrenie na oči v reálnom čase pre ľudí i zvieratá, novo s funkciou Real-time, Tracking a rýchle a presné priebežné automatické ostrenie pre všetky objektívy,
  • Režim sériového snímania ponúka rýchlosť 20 sn./s s redukciou šumu pri slabom osvetlení a technológiu BIONZ X,
  • Úplne nová technológia AI super resolution zoom,
  • Aktualizovaná funkcia Photography Pro – teraz ponúka “základný režim”,
  • Prvý smartphone na svete s 4K HDR displejom s obnovovacou frekvenciou 120 Hz vyrobeným zo skla Gorilla Glass Victus,
  • Prepracované Full-stage stereofónne reproduktory – teraz o 40% hlasnejšie v porovnaní s predchádzajúcim modelom,
  • Nové a vylepšené funkcie pre Game Enhancer – vrátane nového zvukového ekvalizéra, optimalizovaného mikrofónu a funkcie záznamu s vysokou snímkovou frekvenciou,
  • Prvý smartphone na svete, ktorý prináša prostredníctvom vstavaných reproduktorov zvuk 360 Reality Audio, ktoré verne zodpovedá pôvodnému zámeru tvorca nahrávky,
  • Prináša úplne nový priestorový zvuk 360 Spatial Sound – pre pohlcujúci zvukový zážitok,
  • Mobilná platforma Qualcomm Snapdragon 888 5G,
  • Vylepšená výdrž batérie (4500 mAh) a schopnosť nabiť až 50% kapacity za 30 minút s 30W nabíjačkou, ktorá je súčasťou balenia – navyše predĺžená životnosť batérie až na tri roky,

  Profesionálne technológie fotoaparátov Alpha

  Modely Xperia 1 III a Xperia 5 III boli vyvíjané v spolupráci s odborníkmi, ktorí sa podieľali na vzniku fotoaparátov radu Alpha. Oba modely ponúkajú rýchle a presné kontinuálne ostrenie AF u všetkých objektívov, rovnako ako technológiu Real-time Eye AF. Model Xperia 5 III, navyše prináša aj technológiu sledovania objektov, ktorá fotografovi umožňuje zachytiť presné snímky pohybujúcich sa objektov v celej rade situácií jednoduchým poklepaním na displej.

  Xperia 1 III prináša sofistikovanejšie sadu funkcií pre fotografov, ktorí sa pokúšajú o zachytenie dokonalých snímok. Sledovanie objektov bolo zdokonalené technológiou Real-time Tracking, ktorá užívateľovi umožňuje fotografovať aj tie najnáročnejšie pohybujúce sa objekty s presným zaostrením. Technológia Real-time Tracking využíva algoritmy založené na umelej inteligencii a 3D snímač iToF na meranie vzdialenosti. Vďaka tomu dokáže presne detekovať objekt, zaostriť na neho a ďalej ho sledovať, a to aj vtedy, ak sa objekt na okamih dostane zo záberu.

  Okrem toho ponúkajú oba modely tiež kontinuálny AF, ktorý prepočítava AF / AE 60 krát za minútu s vysokou presnosťou, presným zaostrením a optimalizovanou expozíciou. Táto úroveň výkonu je porovnateľná s výkonom profesionálnych športových fotoaparátov, napr. so sériou Alpha 9. Procesor BIONZ X umožňuje užívateľovi vôbec prvýkrát fotografovať v situáciách s nízkou hladinou osvetlenia v režime Burst Mode.

  Prekonajte očakávania vďaka variabilnému teleobjektívu

  Kľúčovým znakom oboch modelov je to, že sa jedná o prvé chytré telefóny na svete, ktoré ponúkajú variabilný teleobjektív v kombinácii so snímačom Dual PD, ktorý ponúka ohniskovú vzdialenosť až 105 mm. Tie ďalej dopĺňa rýchly autofokus, ktorý za svoju svižnosť vďačí snímačmi Dual PDAF sensor. Pri prepínaní medzi 70mm a 105mm objektívom dochádza k okamžitej úprave zaostrenia, aby bolo možné rýchlo a detailne zachytiť akúkoľvek fotku.

  Fotografi môžu ďalej rozšíriť svoje kreatívne možnosti vďaka ohniskovým vzdialenostiam 16 mm, 24 mm, 70 mm a 105 mm, ktoré umožňujú fotografovať úchvatné kompozície – či už sa jedná o krajinu, portréty či zvieratá. Oba modely sú už tradične vybavené optikou Zeiss, ktorá je kalibrovaná špeciálne pre chytré telefóny Xperia. Povrchová vrstva Zeiss T  prispieva k výnimočnému podanie obrazu a kontrastu s obmedzením odleskov.

  Bohatá ponuka kreatívnych možností

  Nová generácia Xperia prináša novú technológiu AI super resolution zoom. Táto technológia využíva spracovanie pomocou umelej inteligencie (AI) od Sony k obnoveniu detailov a jemných nuáns na snímkach. Vďaka tomu zaisťuje, aby nedochádzalo ku zhoršeniu kvality obrazu.

  Rovnako ako ich starší súrodenci, sú tiež modely Xperia 1 III a Xperia 5 III vybavené funkciou Photography Pro. Oba modely boli vyvinuté v spolupráci s profesionálnymi fotografmi a ponúkajú mnoho funkcií manuálneho nastavenia, ktoré nájdete aj u fotoaparátov série Alpha, vrátane nastavenia ISO, rýchlosti uzávierky, ukazovatele EV, podpory RAW alebo dedikovaného tlačidla uzávierky (s reliéfnym povrchom špeciálne u modelu Xperia 1 III ).

  U tohtoročných modelov je novinkou funkcie, Basic Mode v Photography Pro, ktorá umožňuje rýchly prístup k celej rade fotografických funkcií, ktoré sa ľahko používajú, vrátane dotykového tlačidla uzávierky, portrétne orientácia snímky, umeleckého efektu bokeh, panoráma a ďalšie.

  Modely Xperia 1 III a Xperia 5 III ponúknu tiež najnovšie technológie Optical SteadyShot s funkciou FlawlessEye, ktoré spájajú zvýšenú rýchlosť čítania obrazového snímača s originálnym algoritmom vyvinutým spoločnosťou Sony, pre optickú stabilizáciu obrazu. Výsledkom je výnimočne plynulé video bez chvenia.

  Veľký displej pre milovníkov filmov

  Xperia 1 III disponuje 6,5″ 4K HDR OLED displejom CinemaWide s pomerom strán 21: 9 a obnovovacou frekvenciou 120 Hz. Xperia 5 III zase ponúka 6,1″ HDR OLED displej CinemaWide s pomerom strán 21: 9 a obnovovacou frekvenciou 120 Hz.

  Užívatelia si teraz môžu vďaka režimu Creator Mode užívať svoju obľúbenú zábavu presne podľa pôvodného zámeru tvorcov. Model sa pýši označením “Powered by CineAlta”, pretože je vybavený kalibrovaným OLED displejom s vysoko presným bielym bodom, ktorý odráža farebnú reprodukciu profesionálnych farebných monitorov Sony používaných v popredných hollywoodskych štúdiových produkciách. Oba modely sú navyše vybavené ekvivalentom 10-bitového displeja (8 bitový s 2 bitovým vyhladzovaním), ktorý dokáže zobraziť nespočetné množstvo farieb bez pruhov a podporuje farebný priestor BT.2020.

  Xperia 1 III a Xperia 5 III dokážu uchvátiť zmysly a ponúkajú audiovizuálny zážitok, ktorému sa nič nevyrovná. Rovnako ako ich predchodcovia, ťaží tiež novinky z využitie mobilného procesora X1, ktorý umožňuje BRAVIA HDR remastering všetkého, čo používatelia sledujú. Vďaka tomu dosahuje obsah výnimočného výrazu.

  Hrajte s cieľom zvíťaziť

  Hráči môžu získať kľúčovú výhodu vďaka vynikajúcim vylepšeniam, ktoré Xperia 1 III a Xperia 5 III prinášajú. Displej s pomerom strán 21: 9 prenáša hráča do centra diania a vďaka novému a vylepšenému displeji s obnovovacou frekvenciou 120 Hz, ktorý je teraz súčasťou radu 1, rovnako ako radu 5, sú rýchlo sa pohybujúce objekty zreteľne vykreslené, čo umožňuje skutočne plynulú hru. Vďaka novej technológii 240 Hz Motion blur reduction sa displej aktualizuje rýchlosťou 240-násobne za sekundu a podáva krištáľovo čistý výkon bez rozmazania. 240 Hz frekvencie skenovanie dotyku tiež zaisťuje, že sa akcia odohrá presne tak, ako ste zamýšľali.

  Ďalšou novinkou je u oboch modelov schopnosť upraviť vyváženie bielej – znížiť namáhanie očí. To umožní hrať mobilné hry po dlhšiu dobu. Vďaka novému L-y Raiser (low gamma Raiser) tiež ľahko uvidíte v tme protivníkov – funkcia upraví detaily obrazu v tmavých oblastiach a zvýrazní nepriateľov, bez toho aby došlo k preexponovaniu jasných oblastí obrazovky.

  Hráči si môžu pripojiť svoje obľúbené slúchadlá prostredníctvom 3,5 mm konektora pre slúchadlá a vychutnať si nové funkcie modelov s minimálnym oneskorením zvuku. Nový zvukový ekvalizér umožňuje používateľom ovládať, zvyšovať či minimalizovať zvuky, ako sú kroky a výstrely. A tým, ktorí hrajú v tímoch, umožňuje nový optimalizovaný mikrofón jasnú komunikáciu so znížením šumu pozadia na základe typu slúchadiel, ktoré si užívateľ zvolí.

  Náruživý hráči teraz môžu znovu prežiť víťazné momenty v celej kráse vďaka záznamu s vysokou snímkovou frekvenciou až 120 snímok za sekundu. Nech hrajú čokoľvek, R.T. record (Rewind time record) automaticky prednahráva 30 sekúnd záznamu hry. Hráči tak môžu ľahko pretočiť a zachytiť kľúčové okamihy, ako víťazné hry, a zdieľať ich online s priateľmi a ostatnými protivníkov.

  Vytvárajte filmy ako profesionáli

  Technológia Cinematography Pre “powered by CineAlta” ponúka viac možností pre vytváranie pútavých príbehov s dramaticky spomalenými zábery, a to všetko vďaka funkcii 4K HDR záznamu spomaleného filmu s rýchlosťou 120 snímok za sekundu, ktorá dokáže všetko zachytiť a prehrávať až 5 krát spomalene, pokiaľ je nastavená na 24 snímok za sekundu. Nahráva tiež v pomere strán 21: 9 pri rýchlostiach 24/25/30/60 sn./s, čo umocňuje filmový výraz. Osem rôznych prednastavení správy farieb vám umožní úplne zmeniť ladenie scén s využitím rôznych kinematografických štýlov. To predstavuje dôležitý nástroj pre moderné vizuálne rozprávanie. Unikátna technológia Intelligent wind filter (inteligentný veterný filter) od spoločnosti Sony využíva oceňovanú technológiu separácie zvuku na zníženie rušivého vplyvu vetra pre čistejšie zvukový záznam.

  Medzi nové funkcie oboch modelov patrí rad vylepšení užívateľského rozhrania navrhnutá špeciálne pre tvorcov filmov. Aby užívatelia mohli napríklad lepšie riadiť svoje pracovné procesy, môžu ľahko skontrolovať, koľko voľnej pamäte ostáva a koľko času záznamu je stále k dispozícii. Môžu tiež ľahko skontrolovať, ktoré parametre použili pre konkrétny klip, aby ich mohli znovu použiť pre iné projekty. Podrobnosti parametrov každého klipu teraz zahŕňajú rozlíšenie, FPS, farebný filter, objektív, stabilizátor, WB, ISO, uhol / rýchlosť uzávierky, zaostrenie a úroveň hlasitosti. To je ďalej doplnené možnosťou prehliadať a organizovať zábery pomocou prehrávania klipov, čo umožňuje užívateľom prehrávať klipy jednoduchým prejdením prstom po displeji telefónu.

  Prehrávanie zvuku, ktoré zodpovedá zámeru umelca nahrávky

  Obdobne ako tomu je u pohlcujúceho filmového zážitku, ktorý ocenia filmoví fanúšikovia, bol zvuk nových modelov Xperia vyladený v spolupráci so spoločnosťou Sony Music Entertainment. Okrem jedinečného hardvérového dekódovania umožňuje novo vyvinutý virtualizátor reproduktorov modelom Xperia 1 III a Xperia 5 III ako prvým smartphonom na svete, aby reprodukovali zvuk 360 Reality Audio pomocou svojich reproduktorov. Poslucháči sa môžu ponoriť do zvuku, ktorý je tak autentický, a budú sa cítiť , ako keď sú na živom koncerte alebo s umelcom, ktorý nahráva v štúdiu. To všetko si môžete vychutnať cez Full-stage stereofónne reproduktory alebo s káblovými či bezdrôtovými slúchadlami. Aby toho nebolo málo, noví predplatitelia Tidal pri kúpe akéhokoľvek modelu získajú tri mesiace Hi-Fi Tidal zadarmo, vrátane zážitku z 360 Reality Audio.

  Ak je zdrojom hudby, ktorú počúvate, 2-kanálové stereo, vstupuje do hry nový priestorový zvuk 360 Spatial Sound. Umožňuje modelom Xperia 1 III a Xperia 5 III zdokonaliť stereofónne stopy a vytvárať pohlcujúci zvukový zážitok v reálnom čase. Táto technológia pracuje s miestnymi zvukovými súbormi a streamovacími službami a ďalej zdokonaľuje zážitok z počúvania.

  Vysoko kvalitnú hudbu si môžete tiež vychutnať prostredníctvom Full-stage stereofónnych reproduktorov alebo pri počúvaní so slúchadlami, či už bezdrôtovo alebo pripojením cez 3,5 mm audio konektor. Full-stage stereofónne reproduktory sú umiestnené v prednej časti telefónu, aby efektívne reprodukovali zvukové pole. Exkluzívnou novinkou je pri modeli Xperia 1 III to, že sú reproduktory teraz o 40% výkonnejšie než u jej predchodcu. A to vďaka novej štruktúre reproduktorovej skrine, ktorá bola navrhnutá ako pre zlepšenie akustického tlaku, tak pre elimináciu vibrácií. Hlasitosť zvuku prostredníctvom zvukového výstupu (cez 3,5 mm zvukový konektor) bola tiež vylepšená približne o 40%, zatiaľ čo kvalita zvuku sa zlepšila a prináša menšie skreslenie pri maximálnej hlasitosti výstupu.

  Okrem zvuku v kvalite High-Resolution Audio a bezdrôtovo prenášaného zvuku v kvalite High-Resolution Audio ponúkajú modely Xperia 1 III a Xperia 5 III naďalej tiež DSEE Ultimate, ktorý zvyšuje kvalitu digitálnej hudby pomocou technológie Sony AI, a to aj u zvukových a obrazových streamovacích služieb. Automaticky vylepšuje zvukovú frekvenciu a dynamický rozsah v reálnom čase, pričom každú stopu približuje kvalite zvuku kvalite High-Resolution Audio, teraz tiež u lineárnych súborov PCM a súborov s bezstratovým kodekom.

  Všetka rýchlosť, ktorú budete potrebovať

  Vďaka kombinácii pripojenie 5G a Wi-Fi s najnovšou mobilnou platformou Qualcomm Snapdragon 888 5G zvyšuje nová generácia modelov Xperia latku výkonu smartphonov. A to všetko vďaka procesoru Qualcomm Kryo 680, ktorý zaisťuje o 25% vyšší výkon, a grafickému procesoru Qualcomm Adreno 660, ktorý poskytuje o 35% rýchlejší grafické renderovanie než predchádzajúce generácie.

  Oba modely sú vybavené 4.500 mAh batériou a majú tak dostatok energie, ktorý užívateľovi vydrží po celý deň. Tomu napomáha celý rad funkcií nabíjania, ktoré maximalizujú pohodlie a predlžujú výdrž batérie. Keď batéria potrebuje nabiť, môžete ju pomocou nabíjačky XZQ-UC1, ktorá je súčasťou balenia, dobiť až na 50% počas iba 30 minút. Okrem toho umožňuje funkcia Xperia Adaptive Charging predĺžiť životnosť batérie u oboch modelov až na 3 roky (na rozdiel od predchádzajúcich modelov, kde to boli dva roky). Xperia Adaptive Charging funguje tak, že monitoruje telefón pri nabíjaní, aby nedochádzalo k preťaženiu batérie.

  Xperia 1 III ponúka aj bezdrôtové nabíjanie a funkciu zdieľania batérie Battery share, ktorá umožňuje pripojiť zariadenie k bezdrôtovej nabíjačke a pohodlne dobiť batériu. Vďaka funkcii Battery share, môže zároveň slúžiť ako nabíjací dok pre ďalšie zariadenia.

  Elegantný dizajn s ohľadom na funkčnosť

  Oba modely, Xperia 1 III aj Xperia 5 III boli stvorené tak, aby boli odolné. Xperia 1 III kombinuje vysoko kvalitné materiály s odvážnym a charakteristickým dizajnom. Od matného skla na zadnej strane telefónu po brúsený kovový rám – to všetko tvorí neodolateľnú kombináciu dizajnu a funkčnosti. Displej modelu je tiež chránený sklom CORNING Gorilla Glass Victus, tým najodolnejším sklom Gorilla Glass, ktoré sa pýši zdokonalenou odolnosťou pri páde či poškriabaniu. Xperia 5 III kombinuje CORNING Gorilla Glass 6 na zadnej strane, displej s elegantnou zrkadlovo lesklou úpravou a robustný kovový rám. Pre väčší pokoj v duši spĺňajú oba modely normy IP65 / 68 odolnosti voči vode a ochrany proti prachu.

  Všetci, ktorí majú plné ruky práce a robia viac vecí naraz, ocenia u oboch modelov vylepšenia funkcie multi-window. Vďaka funkcii pop-up window môžu užívatelia ľahko vybaviť novú úlohu a potom sa vrátiť rovno späť k tomu, čo robili pred tým.

  Príslušenstvo

  K obom novým modelom je k dispozícii nový vylepšený antibakteriálny kryt. Kryty sú navrhnuté tak, aby boli maximálne odolné a sú vybavené vstavaným stojanom, ktorý umožňuje vodorovné umiestnenie a poskytuje pohodlný zážitok zo sledovania. Sú tiež potiahnuté antibakteriálnym materiálom, ktorý poskytuje až 99,9% ochranu – bráni množeniu baktérií a udržuje kryt čistý.

  K dispozícii je tiež kompaktná nabíjačka s výkonom 30 W a je vybavená konektorom napájanie USB-C. Táto nová nabíjačka, bezpečne navrhnutá pre ochranu proti prehriatiu, je certifikovaná s podporou PPS (programovateľný napájací zdroj), aby sa znížil tepelný dopad.

  Dostupnosť

  Xperia 1 III a Xperia 5 III bude dostupná v priebehu leta 2021.

  ZANECHAŤ ODPOVEĎ

  Zadajte svoj komentár!
  Zadajte svoje meno tu