More

  Vakcína od Johnson & Johnson môže spôsobovať krvné zrazeniny

  Vakcína od firmy Johnson & Johnson bude meškať. Firma dnes informovala, že dodávky do Európskej únie sa omeškajú. Firma totiž prešetrujem možné vážne komplikácie.

  Vakcínou od firmy Johnson & Johnson sa na Slovensku ešte neočkuje a už teraz vieme, že vakcína bude meškať. Firma dnes oznámila, že začala vyšetrovanie zriedkavých krvných zrazenín, ktoré sa vyskytli po očkovaní vakcínou od Johnson & Johnson.

  Vakcínou Johnson & Johnson sa už niekoľko týždňov očkuje hlavne v USA, kde úrady vakcínu schválili rýchlejšie ako to stihla Európska lieková agentúra. V USA už podali milióny vakcín a firma dnes oznámila, že dodávky vakcín do Európskej únie budú meškať.

  Po očkovaní v USA sa totiž objavili zriedkavé prípady krvných zrazenín, ktoré chce teraz Johnson & Johnson dôkladne vyšetriť. Ako dlho bude pozastavenie dodávok vakcín trvať nie je nateraz jasné.

  Na vakcínu od Johnson & Johnson sa spoliehalo aj Slovensko. Ešte dnes ministerstvo zdravotníctva informovalo, že do konca mesiaca by jej na Slovensko malo prísť takmer 30 tisíc. Vakcína Johnson & Johnson je pritom prvá jednorazová vakcína, ktorá je schválená na použitie v Európskej únii.  

  ZANECHAŤ ODPOVEĎ

  Zadajte svoj komentár!
  Zadajte svoje meno tu