More

  Chladné počasie, dažď aj sneh potrápia aj v stredu

  V stredu bude ešte mimoriadne chladno. Počas dňa potrápi dážď aj sneh. Aj počas zajtrajšieho dňa bude na väčšine územia Slovenska veterno.

  Počas dnešnej noci bude na väčšine územia Slovenska zamračené so snežením alebo dažďom so snehom. V polohách do 300 metrov a to najmä v Banskobystrickom a Košickom kraji potrápi aj dážď.

  Na severe a východe bude zrážky počas noci aj výdatné. Práve na severe a východe hrozí lokálne tvorba snehových jazykov a závejov.

  Najnižšia nočná teplota sa bude nadchádzajúcu noc pohybovať od 3 až do mínus 2°C. Na Orave a pod Tatrami bude ojedinele aj chladnejšie.

  Počas dnešnej noci bude fúkať prevažne severný vietor o rýchlosti od 20 až do 45 km/h, ktorý môže na juhovýchode a v Popradskej kotline dosiahnuť miestami rýchlosť okolo 60 km/h a v nárazoch až 90 km/h. Na horách bude fúkať prudký až búrlivý vietor a vo vysokých polohách až víchrica.

  Sneženie aj cez deň

  Aj počas zajtrajšieho dňa bude na väčšine územia Slovenska zamračené a na viacerých miestach sa aj počas dňa objaví sneženie. V južnej polovici západného Slovenska bude zrážky len miestami. V polohách do 300 metrov a najmä v Banskobystrickom kraji sa treba pripraviť aj na dážď.

  Lokálne a to najmä v severnej polovici Slovenska hrozí tvorba snehových jazykov a závejov. Aj počas zajtrajšieho dňa bude veľmi chladno.

  Bude chladno

  Najvyššia denná teplota sa bude zajtra pohybovať od 4 až do 9°C. Chladnejšie počas zajtrajšieho dňa bude v Žilinskom kraji a na východe väčšinou, kde sa bude teplota pohybovať od mínus 1 až do plus 4°C. Teplota na horách vo výške 1500 metrov bude okolo mínus 5°C.

  Počas zajtrajšieho dňa bude fúkať prevažne severný vietor o rýchlosti od 20 až do 45 km/h, ktorý môže na juhovýchode a v Popradskej kotline dosiahnuť miestami rýchlosť okolo 60 km/h a v nárazoch až 90 km/h. Na horách bude fúkať prudký až búrlivý vietor a vo vysokých polohách až víchrica. K večeru vietor čiastočne zoslabne.

  ZANECHAŤ ODPOVEĎ

  Zadajte svoj komentár!
  Zadajte svoje meno tu